Znamy terminarz pucharów w sezonie 2022/2023. Fazy grupowe skończą się tuż przed mistrzostwami świata

Przyszły sezon piłkarski będzie niezwykle intensywny. Ze względu na nietypowy czas rozgrywania mistrzostw świata, pozostałe ligi i puchary będą musiały zwiększyć częstotliwość meczów.

Pierwszy mecz mistrzostw świata w Katarze zostanie rozegrany 21 listopada 2022 roku. Finał został zaplanowany na 18 grudnia. Z tego powodu rozgrywki ligowe w Europie zostaną zawieszone w połowie listopada, a piłkarze wrócą do gry najprawdopodobniej dopiero w lutym 2023 roku.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Z powodu nietypowego przyszłego sezonu, UEFA już dziś postanowiła opublikować harmonogram rozgrywek pucharowych. Udostępnił go na swoim twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Eliminacje do Ligi Mistrzów rozpoczną się 21 czerwca, a pierwsze mecze fazy grupowej zostały zaplanowane na 6 września. W normalnych warunkach trwałaby ona do połowy grudnia, jednak ze względu na mistrzostwa świata, musi się zakończyć o ponad miesiąc wcześniej. Ostatnie spotkania w grupach zostaną rozegrane 2 listopada.

Faza pucharowa rozpocznie się w połowie lutego 2023 roku, a finał będzie miał miejsce dopiero 10 czerwca. Zostanie on rozegrany na Atatürk Olympic Stadium w Stambule. Arena ta miała gościć finalistów Ligi Mistrzów w 2020 roku, ale z powodu pandemii mecz został rozegrany w Lizbonie. Podobnie było w tym roku, gdy Turcy stracili finał na rzecz Porto.

Analogicznie do Ligi Mistrzów wygląda także sytuacja w Lidze Europy i Lidze Konferencji. Faza grupowa obydwu rozgrywek zakończy się 3 listopada 2022 roku. Finały zostaną rozegrane odpowiednio 31 maja i 7 czerwca 2023 roku.

Najnowsze artykuły