Bronisław Komorowski chory? Sprawdziliśmy, co dolega byłemu prezydentowi

Bronisław Komorowski i poważna choroba, a raczej jej nawroty? Po sieci krążyć zaczynają wciąż nieoficjalne, aczkolwiek niepokojące spekulacje na temat stanu zdrowia byłego prezydenta RP. Co dolega 71-letniemu, emerytowanemu politykowi m.in. Platformy Obywatelskiej? 

Pełnił rolę głowy państwa w latach 2010-2015. Jego następcą na dwie kolejne kadencje został obecny prezydent – Andrzej Duda. Komorowski nie wycofał się jednak na dobre z życia politycznego i na bieżąco komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Media głównego nurtu – co oczywiste – chętnie zapraszają go do siebie jako byłego prezydenta RP. 

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Nawet w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin Bronisław Komorowski udzielił kilku wypowiedzi, odnosząc się głównie do bieżących wydarzeń politycznych. Skrytykował chociażby Zjednoczoną Prawicę i Jarosława Kaczyńskiego, za wpisanie na listę wyborczą Roberta Bąkiewicza – znanego z poglądów skrajnie prawicowych. 

Komorowski chory? Jaki jest stan zdrowia byłego prezydenta? 

Jak wskazujemy wyżej, wieloletnia głowa państwa wciąż pozostaje aktywna w mediach, choć – w pełnym tego słowa rozumieniu – nie jest już działaczem politycznym. 

Właściwie codziennie czytamy i słuchamy wypowiedzi Bronisława Komorowskiego. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z faktu, iż jego stan zdrowia jest dziś – oględnie mówiąc – daleki of perfekcji. Co takiego mu dolega? 

Otóż – jak udało nam się dowiedzieć – prezydent Bronisław Komorowski wciąż zmaga się z uciążliwymi pozostałościami po masywnym zapaleniu płuc, jakiego doznał w szczycie pandemii – pod koniec 2020 roku. Mówił wówczas, cytowany m.in. przez Onet, że medycy przewidują, iż do pełnej sprawności będzie musiał dochodzić „przynajmniej przez kilka tygodni”. Niestety, prawdopodobnie ta diagnoza okazała się zbyt optymistyczna.

– Dziś (prezydent Komorowski – przyp. red.) wciąż miewa problemy z wydolnością płucną, nawet przy niewielkim wysiłku. Jest to związane właśnie z komplikacjami sprzed 2,5 roku. […] Zdarzają się one raz na jakiś czas. To potrafi generować momenty stresowe zarówno dla nas, jak i dla samego prezydenta – mówi osoba z bliskiego otoczenia byłej głowy państwa. Pozytywem jest fakt, iż Bronisław Komorowski regularnie poddaje się badaniom i stosuje do zaleceń lekarzy. 

Najnowsze artykuły