Strona głównaSportEuro 2020Były reprezentant Polski uderza: "Lewandowski doprowadził do zwolnienia Brzęczka"

Były reprezentant Polski uderza: „Lewandowski doprowadził do zwolnienia Brzęczka”

Hubert Kostka był gościem programu „Prawda Futbolu”, w którym wypowiedział się na temat spraw związanych z reprezentacją Polski w piłce nożnej. 81-latek skrytykował także Paulo Sousę.

– Nie chcę krytykować Sousy, może on jest dobrym trenerem. Przyszedł, dobrał sobie obcokrajowców, którzy nie znają sytuacji. Jestem przekonany, że oni nie znali piłkarzy. Widać to, bo w każdym meczu wystawiał inny skład. To nie jest rewolucja. To jest głupota. To świadczy o tym, że on nie ma za dużego pojęcia o trenerce – powiedział Kostka.

81-latek twierdzi, że Sousa powinien grać jednym składem, a podczas Euro 2020 wystawił inną jedenastkę, a na dodatek zmienił system gry. Kostka stwierdził, że jest absolutnym przeciwnikiem takiego rozwiązania i dodał, że ciężko oczekiwać, że w ten sposób można osiągnąć sukces.

Były reprezentant Polski uważa także, że dużym błędem było zwolnienie Jerzego Brzęczka. Złą postawę zarzucił m.in. Robertowi Lewandowskiemu, który według niego nie powinien milczeć w niektórych kwestiach.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Lewandowski doprowadził do zwolnienia Brzęczka. Jak? Tym swoim milczeniem. Ja tak to odebrałem. Ja znam Jurka Brzęczka i mogę powiedzieć, że on się na tej piłce zna. To, co zrobiono z Jurkiem przed zwolnieniem, to były chwyty poniżej pasa – stwierdził Kostka.

– To był straszny błąd. Gdyby Jurek był trenerem i zajął ostatnie miejsce z jednym punktem, to by go zniszczyli jako człowieka. Jestem o tym przekonany. On uniknął tego najgorszego. Zwolnienie Jurka Brzęczka to był największy skandal. Nie boli mnie to, ale tak nie wolno postępować z człowiekiem. Trenerem reprezentacji powinien być Polak, a nie obcokrajowiec – dodał 81-latek.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy