Ceny w Polsce spadają. „DGP”: będzie jeszcze lepiej

Ceny w Polsce wreszcie spadają. Co więcej, jeśli wierzyć ekspertom ekonomicznym, w najbliższych miesiącach ma być jeszcze lepiej. Dobre wiadomości przekazał „Dziennik Gazeta Prawna”. 

Drożyzna to postępujące zjawisko, z którym Polacy zmagają się już od kilku lat. Wysoka inflacja, pandemia i wybuch konfliktu za wschodnią granicą to nadzwyczajne sytuacje, które stymulowały wzrost cen.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Wygląda jednak na to, że idzie ku lepszemu. Przedstawiciel Polskiej Federacji Producentów Żywności sprecyzował, które produkty już odczuwalnie staniały, a także jakiego rodzaju obniżek możemy spodziewać się w drugim półroczu 2023.

Spadek cen żywności. Ma być tylko lepiej

Andrzej Gantner, dyrektor PFPŻ powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej”, że już od maja zauważalne są niższe ceny między innymi:

  • Cukru,
  • Mąki,
  • Warzyw,
  • Owoców

Czytamy również, że zdaniem producentów i handlowców trend spadkowy w kolejnych miesiącach będzie obejmował coraz szerszy asortyment. Podkreślają jednak, że ceny będą niższe od obecnych, ale wciąż wyższe niż przed rokiem. Ale kiedy nastąpi upragniona kulminacja?

– Obniżek należy oczekiwać w drugiej połowie roku. Sięgną nawet kilku procent – przewiduje Andrzej Gantner. Takie wieści bez wątpienia usatysfakcjonują zdecydowaną większość Polaków. Szybki i nienotowany jeszcze w III RP wzrost cen odczuli w ostatnim czasie wszyscy. Najwyraźniej jednak fatalny trend się odwraca.

Najnowsze artykuły