Dariusz Szpakowski na antenie TVP: tak, to będzie mój ostatni mundial

To bez wątpienia koniec pewnej epoki. Dariusz Szpakowski co prawda nie odchodzi jeszcze z TVP, natomiast podjął decyzję niemal równie ciężką. Zadeklarował bowiem, że nie będzie już aspirował do komentowania kolejnych mundiali. 

Od drugiej połowy lat 80. mogliśmy słuchać komentarza Dariusza Szpakowskiego w TVP. Był sprawozdawcą głównie z meczów reprezentacji Polski oraz piłkarskich Mistrzostwa Świata. Komentował jednak również Ligę Mistrzów i właściwie większość piłkarskich zmagań transmitowanych przez TVP.

Szpakowski odchodzi z TVP? Jeszcze nie, ale to jego ostatni mundial

Szpakowski uznał jednak, że to dobry moment, by powiedzieć „stop”. Jak podał m.in. portal brameczki.pl, powołując się na materiały Telewizji Publicznej, 71-letni komentator chce ustąpić miejsca młodszym.

Według planu, Dariusz Szpakowski skomentuje cztery spotkania Mundialu, który rozpocznie się 20 listopada. Żadne z nich nie będzie jednak rozgrywane przez biało-czerwonych. „Szpakowi” przypadną jednak bardzo atrakcyjne mecze. Między innymi z udziałem Canarinhos czy zawsze mocnych Niemców. Poniżej lista meczów, które na MŚ w Katarze skomentuje Dariusz Szpakowski:

  • Brazylia – Serbia
  • Hiszpania – Niemcy
  • Chorwacja – Belgia
  • Kamerun – Brazylia
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx