Donald Tusk odpowiedział na pytanie o Gowina: Powiem brutalnie

Donald Tusk przebywa w sobotę we Wrocławiu, gdzie bierze udział w cyklicznym spotkaniu „Meet Up. Nowa generacja”. Lider Platformy Obywatelskiej w pewnym momencie został zapytany o Gowina. 

Przewodniczący nie ma dobrych wieści dla byłego wspólnika pisowców. W ocenie byłego premiera, ktoś kto zaprosił Gowina na spotkanie liderów opozycji, popełnił błąd.

Donald Tusk ma złe wieści dla Gowina

W odpowiedzi na pytanie o byłego wicepremiera w rządzie Morawieckiego, Tusk nie pozostawił jakichkolwiek wątpliwości. Gowin będzie rozliczony, tak jak wszyscy pozostali członkowie grupy trzymającej władzę.

– Nie wiem kto, ale ktoś zaprosił pana Jarosława Gowina na spotkanie liderów opozycji. Ok, mama mnie tak wychowała, żeby nie robić żadnych grymasów, ale zaczęła się dyskusja polityczna o przyszłości polityków, którzy budowali władzę PiS – mówił we Wrocławiu lider opozycji.

Dla byłego wicepremiera nie będzie taryfy ulgowej.

Nowa władza musi być w tej kwestii czarno-biała. Wszystkim życie jak najszybszego dojścia do uczciwej refleksji. Nie można kwestionować tego, że pan poseł Gowin zmienił pogląd na świat, ale to nie wystarczy, żeby uznać, że nic się nie stało (…) Powiem brutalnie: Gowin będzie raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał – postanowił Donald Tusk.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx