Strona głównaInne publikacjeFibak pochlebnie o Hurkaczu: "To stuprocentowy profesjonalista"

Fibak pochlebnie o Hurkaczu: „To stuprocentowy profesjonalista”

Hubert Hurkacz po raz pierwszy od początku swojej kariery znalazł się w pierwszej 10 rankingu ATP. Grę młodszego rodaka skomentował Wojciech Fibak, który jako pierwszy Polak osiągnął taki wynik.

Fibak dostał się do pierwszej 10 rankingu ATP ponad 40 lat temu. Do czasów Huberta Hurkacza żaden polski tenisista nie może pochwalić się takim osiągnięciem, dlatego wynik 24-latka jest tym bardziej godny podziwu.

– Nikt nie zasłużył na ten wynik bardziej niż on z wielu powodów. Ma piękny, harmonijny, doskonale ułożony technicznie tenis. W tym, co robi, jest bardzo konsekwentny. Na korcie i poza nim. To stuprocentowy profesjonalista. Jest także – i chciałbym to podkreślić z całą siłą, bo dobrze go poznałem – skromnym, miłym, kulturalnym człowiekiem – powiedział Fibak na temat Hurkacza w „Przeglądzie Sportowym”.

– Nawet gdy rok temu we Francji Hubert odpadł w pierwszej rundzie, a Iga pomaszerowała po zwycięstwo, powtarzałem, żeby pamiętać też o nim. Bo Hurkacz i Świątek mają podobną skalę talentu. Oboje mogą być przez lata w Top 5. Oboje mogą wygrywać Wielkie Szlemy – dodał był tenisista.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Jak do tej pory najlepszym wynikiem Hurkacza w karierze był awans do półfinału tegorocznego Wimbledonu, z kolei Świątek w zeszłym sezonie wygrała turniej Rolanda Garrosa.

Hubert Hurkacz mógł w ostatnim czasie świętować awans w rankingu, z kolei Świątek spadła z 4. na 11. miejsce w zestawieniu WTA.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy