FIFA chce mistrzostw świata co dwa lata? Pracuje nad tym Arsene Wenger

Plotki o tym, że mistrzostwa świata mogą być rozgrywane co dwa lata, pojawiły się już jakiś czas temu. Jednak teraz sprawa nabiera tempa, ponieważ nad takim rozwiązaniem pracuje FIFA razem z jej konsultantem Arsenem Wengerem.

FIFA coraz poważniej myśli o wprowadzeniu radykalnych zmian do kalendarza piłkarskiego na świecie. Jutro w Katarze ma odbyć się spotkanie, na którym szef ds. rozwoju futbolu FIFA Arsene Wenger przedstawi szczegóły planu.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Według projektu Arsene’a Wengera, zmianie miałby ulec kalendarz meczów reprezentacyjnych. Każdego lata miałby odbywać się turniej międzynarodowy w lecie, a w ciągu roku mniej byłoby meczów eliminacyjnych.

I choć wiele osób krytykuje taki pomysł argumentując, że zmniejszyłoby to prestiż mistrzostw świata, to wiele federacji krajowych poza Europą opowiedziało się za pomysłem. W marcu odbyło się wstępne głosowanie, w którym plan poparło 166 z 211 członków FIFA.

Arsene Wenger przekonuje także, piłkarze nie będą rozgrywać większej liczby meczów i będą mieli więcej wolnego. Spotkania eliminacyjne byłyby rozgrywane tylko w dwóch blokach w ciągu roku.

Najbliższe mistrzostwa świata odbędą się w przyszłym roku w Katarze. Będzie to pierwszy w historii turniej tej rangi, który nie odbędzie się latem, tylko na przełomie listopada i grudnia.

Najnowsze artykuły