FIFA rozważa rewolucję w piłce nożnej. Mecze będą trwać 60 minut?

Mundo Deportivo informuje, że FIFA zastanawia się nad możliwością radykalnymi zmianami w regulaminie meczów piłki nożnej. Celem jest walka ze zmniejszającym się zainteresowaniem futbolem wśród młodych ludzi.

Jeszcze kilka miesięcy temu świat piłki nożnej obiegła informacja, że największe kluby w Europie chcą utworzyć własne rozgrywki, ponieważ nie podoba im się polityka prowadzona przez FIFA i UEFA, a dzięki Superlidze futbol nadal byłby atrakcyjny dla kibiców.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Inicjatywa pod przewodnictwem Florentino Pereza szybko upadła, ale najważniejsze władze piłkarskie na świecie dostały wyraźny sygnał, że ta dyscyplina sportowa potrzebuje zmian. Z doniesień Mundo Deportivo wynika, że FIFA ma przygotowaną propozycję rewolucji.

Po pierwsze, mecze trwałyby 2×30 minut, a każda przerwa w grze zatrzymywałaby zegar, podobnie jak w piłce ręcznej czy koszykówce. Wiele ludzi podkreśla, że realny czas gry jest znacznie krótszy niż 90 minut, dlatego ta zmiana pozwoliłaby np. uniknąć grania na czas.

Zostałby także zniesiony limit zmian. Do czasu pandemii koronawirusa drużyny mogły przeprowadzać trzy zmiany, a od kilkunastu miesięcy większość rozgrywek pozwala na pięć zmian w trakcie spotkania.

Po trzecie, bo wybiciu piłki na aut gra nie byłaby już wznawiana rękami, tylko nogą, tak jak w futsalu. Oprócz tego każda żółta kartka skutkowałaby pięciominutowym zejściem z boiska. Proponowane przez FIFA zmiany będą testowane podczas turnieju Future of Football Cup 2021. Na tym turnieju zobaczymy zespoły U-19 z takich klubów, jak PSV Eindhoven czy RB Lipsk. Po zakończeniu tych rozgrywek FIFA przygotuje raport i oceni nowe pomysły.

Najnowsze artykuły