Golden State Warriors chcą wrócić na szczyt. Na horyzoncie nowy członek „Wielkiej Trójki”

Obecny sezon NBA zakończy się lada moment, dlatego większość drużyn pracuje już nad wzmocnieniami przed nową kampanią. Jednym z tych zespołów są Golden State Warriors, którzy chce sprowadzić do siebie gwiazdę Portland Trail Blazers Damiana Lillarda.

Warriors zakończyli sezon 2020/2021 na 9. miejscu Konferencji Zachodniej i nie awansowali do play-offów. Do drugie z rzędu słabe rozgrywki w wykonaniu klubu z San Francisco, który jeszcze kilka lat temu dominował w lidze.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

W latach 2014-2019 Golden State Warriors trzykrotnie wygrywali NBA, a w sumie pięciokrotnie grali w finałach. Trzon drużyny stanowiła „Wielka Trójka”, czyli Steph Curry, Klay Thompson i Kevin Durant. Wszystko zaczęło się sypać w 2019 roku, kiedy to w finałach przeciwko Toronto Raptors ci dwaj ostatni zawodnicy złapali poważne kontuzje, które wyeliminowały ich z gry na rok.

Durant opuścił San Francisco i przeniósł się do Brooklyn Nets, z kolei Thompson znów w tym sezonie miał poważne problemy ze zdrowiem. Sam Curry nie był w stanie poprowadzić Warriors do awansu do play-offów. Właściciele klubu nie chcą już patrzeć na plecy rywali i postanowili sprowadzić nową gwiazdę, która może zastąpić Duranta.

Według portalu The Athletic, ma być nią Damian Lillard, lider Portland Trail Blazers. 30-latek występuje w tym klubie niezmiennie od 2012 roku, do tej pory nie grał w żadnej innej drużynie w NBA. W 2013 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego debiutanta, następnie sześciokrotnie wybierano go do gry w NBA All-Star.

Golden State Warriors są skłonni włączyć do transakcji Andrew Wigginsa i Jamesa Wisemana, a także oddać Portland Trail Blazers dwa miejsca w Drafcie 2021 i kolejne dwa lub trzy w następnych latach.

Najnowsze artykuły