Hołownia wycofuje się ze słów o likwidacji gotówki. „Nikt nikomu gotówki zabierał nie będzie”

POPULARNE DZIŚ

W ostatnich dniach Polskę lotem błyskawicy obiegły informacje o – co by nie mówić – odważnej inicjatywie Szymona Hołowni. Lider Polski 2050 opowiedział się bowiem za likwidacją gotówki i wprowadzeniem pieniądza cyfrowego.

Na pytanie redaktora Rymanowskiego z Radia ZET o to, czy jest zwolennikiem likwidacji gotówki, Szymon Hołownia odpowiedział kilka dni temu: – Tak, jak najszybciej. Ale najpierw powinniśmy wejść do strefy euro.

Jego słowa wywołały głosy oburzenia nawet wśród niektórych sympatyków Polski 2050. Szymon Hołownia postanowił zatem… wycofać się ze swoich słów. – Nikt nikomu gotówki zabierał nie będzie – zapewnia w nagraniu, które zamieścił w mediach społecznościowych.

Likwidacja gotówki? Hołownia wycofuje się ze swoich słów

Polityk przekonuje ponadto, że – podobnie jak w przypadku szczepień – jego ugrupowanie stawia na przekonywanie, nie przymus.

– Szymon Hołownia nie będzie zabierał gotówki, bo Polska 2050 nie jest organizacją przymusu, a organizacją dającą możliwości – przekonują działacze ruchu, na czele którego stoi były gwiazdor TVN.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x