Jacek Bąk przed meczem z Anglią: „Najważniejsze, żeby nie przegrać”

Były kapitan reprezentacji Polski Jacek Bąk wypowiedział się na dla PAP-u na temat jutrzejszego meczu Biało-Czerwonych z Anglią. 48-latek uważa, że nie powinno się robić młynu w głowach piłkarzy.

– W meczach z Albanią i San Marino chłopcy zrobili, co mieli zrobić. Mieli zdobyć sześć punktów i zdobyli. Temat jest zamknięty. Teraz pytanie: ile zdobędziemy punktów z Anglią. Super byłoby zdobyć trzy punkty, ale jeden też będzie dobry. Remis biorę w ciemno. Najważniejsze, aby nie przegrać – powiedział Bąk.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Reprezentacja Anglii przyjeżdża do Warszawy jako wicemistrz Europy i lider grupy eliminacyjnej. W marcu w Londynie Polska przegrała 1:2, dlatego jutrzejsze spotkanie będzie równie ciężkie dla Biało-Czerwonych.

– Patrząc, jak gra Anglia i jak my gramy, wziąłbym remis w ciemno. Uważam, że Anglia jest teraz bardzo mocnym zespołem, o czym może świadczyć ostatnie Euro. Nie przez przypadek dotarli aż do finału. My nie jesteśmy też tacy słabi, ale tabela nie kłamie. Na dzisiaj jesteśmy słabsi od nich i dlatego uważam, że punkt nie będzie zły. Powtórzę, najważniejsze, aby nie przegrać – dodał były obrońca.

Bąk uważa, że jeśli Polska chce osiągnąć jutro dobry wynik, to nie może nastawiać się na głęboką defensywę. Oczywiście, że obrona będzie miała bardzo ciężko, ale najważniejsze będzie zaangażowanie, poświęcenie i determinacja.

– Nie róbmy młynu w głowach piłkarzy, bo nie tak dawano już był zrobiony i to całkiem nie taki mały kociołek. Nawet jak stracimy szanse na wygranie grupy, poczekajmy na baraże i wtedy od ich wyniku niech zależy, co dalej z trenerem. Chyba, że nie będzie szans na baraże, to trzeba podziękować i myśleć o eliminacjach na Euro. Dla mnie zwolnienie Jurka Brzęczka i wzięcie Sousy już było błędem. To powinno być zrobione przynajmniej z rok wcześniej. Niech Sousa zostanie, pojedziemy z nim na mistrzostwa i wtedy go rozliczymy – zakończył Bąk.

Najnowsze artykuły