Strona głównaZOBACZJacek Jaworek nie żyje? Biegły sądowy rozwiał wszelkie wątpliwości

Jacek Jaworek nie żyje? Biegły sądowy rozwiał wszelkie wątpliwości

W miarę mijania kolejnych dni poszukiwań, na popularności zyskuje teza mówiąca o tym, że Jacek Jaworek nie żyje. Zdesperowany sprawca potrójnego zabójstwa w Borowcach miałby – zdaniem wielu obserwatorów tej sprawy – targnąć się na własne życie. Taki scenariusz za mało prawdopodobny uważa jednak psychiatra sądowy – dr Jerzy Pobocha. Wtóruje mu były szef sekcji kryminalnej Komendy Głównej Policji. 

[irp posts=”2596″ name=”Policja przejrzała galerię zdjęć z telefonów ofiar Jacka Jaworka. Zobaczyli coś przerażającego”]

Policja dwoi się i troi, by zatrzymać Jacka Jaworka. Sprawca masakry w podczęstochowskiej miejscowości Borowce jest nieuchwytny już od nieco ponad dwóch tygodni. Sprawdzono wszystkie tropy, w sprawę zaangażowane są już również służby zagraniczne. Interpol wydał ponadto w związku z poszukiwaniami 52-latka tzw. czerwoną notę. Przypisuje się ją najbardziej niebezpiecznym przestępcom. 

[irp posts=”2402″ name=”Dramatyczne obrazki z pogrzebu ofiar zbrodni w Borowcach. Wielki żal bliskich i znajomych”]

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Jacek Jaworek nie żyje? 

Wszystko wskazuje na to, że Jacek Jaworek jednak żyje i się ukrywa. Tak uważa biegły sądowy, który wielokrotnie miał do czynienia z mordercami, którzy długo ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. 

[irp posts=”2185″ name=”Jacek Jaworek zamieścił post na Facebooku. To wyjaśnia motywy zbrodni?”]

Jest wersja, że 52-latek popełnił samobójstwo. Uważam jednak, że bardziej prawdopodobne jest, że on żyje i ukrywa się. Zdaje sobie sprawę, że może grozić mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności – powiedział Radiu Zet dr Jerzy Pobocha, psychiatra sądowy. Z kolei insp. Marek Dyjasz, były Dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji zwraca uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt w kontekście rzekomego samobójstwa poszukiwanego. Czy Jacek Jaworek nie żyje? Wątpliwe. Oto dlaczego:

Jeżeli popełnił samobójstwo to wybrał miejsce, które jest na odludziu. Chciałby w ten sposób utrudnić policji poszukiwania i spowodować, żeby jego rodzina żyła w niepokoju i strachu. Stał się poważnym i przebiegłym przeciwnikiem dla organów ścigania. Gdyby popełnił samobójstwo ze strachu czy w panice, to zrobiłby to w domu lub gdzieś blisko drogi i zabudowań – tłumaczy doświadczony insp. Dyjasz.

[irp posts=”2199″ name=”Jacek Jaworek uniknie odpowiedzialności? Policja obawiała się tego od początku”]

Gdyby okazało się, że Jacek Jaworek faktycznie nie żyje, wielu mieszkańców Borowców odetchnęłoby z ulgą. Opinia publiczna mogłaby natomiast nie być do końca usatysfakcjonowana. Nietrudno odnieść bowiem wrażenie, że zdecydowana większość społeczeństwa chce jak najsurowszej kary dla zbrodniarza. Najlepiej w formie dożywotniego pozbawienia wolności. 

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy