Jacek Sasin: Mamy to. Jest wykonawca pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

Sporo w ostatnich miesiącach – ze względów oczywistych – mówi się w Europie o bezpieczeństwie energetycznym. W Polsce debata jest szczególnie ognista. Największe frakcje obwiniają siebie nawzajem o doprowadzenie do sporego uzależnienia naszego kraju od Rosji w kwestii dostawy surowców. Dziś Jacek Sasin – Minister Aktywów Państwowych – obwieścił sukces. 

Rząd od wielu miesięcy stara się udowodnić Polakom, że jest w stanie odnaleźć się w tak trudnej sytuacji geopolitycznej, jaką właśnie obserwujemy. Dosłownie z dnia na dzień zerwaliśmy wszelkie wiążące nas z Rosją umowy dotyczące dostaw gazu i innych surowców.

Wszystko to rzecz jasna w związku z agresją kraju rządzonego przez Władimira Putina na Ukrainę. Po początkowej panice, przedstawiciele polskich władz zaczynają pałać sporym optymizmem.

– Mamy to! Pierwszą elektrownię jądrową w Polsce zbuduje amerykański Westinghouse Nuclear. To nie jest nasze ostatnie słowo. W poniedziałek w Seulu kolejne rozmowy o dużym projekcie dot. energetyki jądrowej. Konsekwentnie budujemy bezpieczeństwo energetyczne Polski – przekazał w piątek w nocy wicepremier Jacek Sasin.

To nie pierwsze i – jak zapowiada Minister Aktywów Państwowych – nie ostatnie działania rządu zmierzające ku całkowitemu uniezależnieniu się od Federacji Rosyjskiej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx