Strona głównaSportPiłka nożnaJagiellonia oddała gola Koronie. Piękne zachowanie zespołu z Białegostoku

Jagiellonia oddała gola Koronie. Piękne zachowanie zespołu z Białegostoku [WIDEO]

Gesty fair play w świecie futbolu nie są rzadkością. Jednakże w dzisiejszych realiach, gdy gra się nie tylko o punkty, ale przede wszystkim o wielkie pieniądze, zdarzają się coraz rzadziej. Dziś Jagiellonia Białystok udowodniła, że honor ma dla niej wielkie znacznie. Korona Kielce zdobyła bramkę wyrównującą przy całkowitej bierności rywali.

Jak wiadomo, w piłce nożnej istnieje wiele „niepisanych” zasad, jak na przykład oddanie piłki rywalowi po tym, jak ten wybił ją na aut, najczęściej w sytuacji gdy któryś z graczy nie jest w stanie podnieść się z murawy.

Taka właśnie sytuacja miała miejsce w dzisiejszym meczu Jagielloni Białystok z Koroną Kielce. Gospodarze dosłownie oddali bramkę gościom z Kielc. Po prostu wyszli z sytuacji z twarzą. Co konkretnie zaszło?

Jagiellonia – Korona: Jaga oddała bramkę Koronie. Honorowy gest drużyny z Podlasia

Dziś Jakub Łukowski (Korona Kielce) strzelił prawdopodobnie najłatwiejszego gola w swojej dotychczasowej przygodzie z piłką. Jego zadaniem było wyłącznie przebiegnięcie połowy boiska i umieszczenie piłki w siatce.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Chwilę wcześniej piłkarze Jagiellonii nie oddali piłki zawodnikom Korony. Na boisku leżał Gual, zatem kielczanie wybili futbolówkę poza plac gry. Po chwili poszło zagranie z autu do Hiszpana… Wyłożył piłkę Cernychowi. Jego strzał obronił Forenc, ale zaraz dobił Prikryl. I w takich okolicznościach Jaga zdobyła gola.

Taka sytuacja była nie w smak nawet wielu sympatykom Jagi. Stąd też piłkarze z Białegostoku zdecydowali się na rzadki gest fair play. Gdy zawodnicy Korony wznawiali grę od środka po stracie gola, gospodarze nie przeszkadzali im w zdobyciu wyrównującego gola.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy