Jarosław Kaczyński gorzej się poczuł? „Z prezesem nie jest dobrze”

Ola Niziołek
Dziennikarka działu Show-biznes w mPress.pl

Cała Polska zastanawia się, dlaczego Jarosław Kaczyński w ostatnich dniach nie pokazuje się nie tylko w mediach, ale gdziekolwiek. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, znacząco pogorszył się stan zdrowia 72-letniego prezesa PiS.

Donald Tusk wzywa do debaty i „wyjścia z nory”, tymczasem – wszystko na to wskazuje – Jarosław Kaczyński jest poddawany leczeniu. Nie udało nam się pozyskać szczegółów, ale sprawa zdaje się być poważna. Nie dotyczy kwestii ortopedycznych, z którymi w ostatnich latach zmaga się lider partii rządzącej. 

POPULARNE DZIŚ: Ryszard Petru: Polski Ład będzie finansowany z nowych podatków

Jarosław Kaczyński gorzej się poczuł. Jaki jest jego stan zdrowia? 

O szczegóły dopytywaliśmy jednego z samorządowców Prawa i Sprawiedliwośći. – Nic nie możemy mówić – odpowiada lakonicznie radny miejski, w rozmowie z mPress.pl. Postaraliśmy się zatem dowiedzieć przynajmniej, na ile poważne są kłopoty zdrowotne prezesa. I czy są związane z kolanem, które od lat doskwierało politykowi. Dwa lata temu została mu wszczepiona endoproteza stawu kolanowego. 

Nie, to nie są problemy natury ortopedycznej – rozwiał wątpliwości nasz informator. – W najbliższych dniach wszystko się wyjaśni – kończy wątek. 

Dlaczego obóz Prawa i Sprawiedliwości tak niechętnie mówi o stanie zdrowia prezesa Jarosława Kaczyńskiego? Trudno powiedzieć. Bez wątpienia informacje o poważnym zagrożeniu życia człowieka, który scala obóz rządzący, nie wpłynęłyby pozytywnie na sondażowe wyniki PiS.

Nietrudno się bowiem domyślić, jak zażarta walka o pozycje i wpływy wybuchłaby wewnątrz koalicji, gdyby – odpukać w niemalowane – w tym momencie zabrakło ich wodza. Dołożymy wszelkich starań, by zebrać więcej informacji na temat stanu zdrowia lidera PiS i aktualizować je na bieżąco.

Najnowsze informacje