Strona głównaSportPiłka nożnaJerzy Dudek o Lukasie Podolskim: "Górnik nie będzie miał z niego wielkich...

Jerzy Dudek o Lukasie Podolskim: „Górnik nie będzie miał z niego wielkich korzyści sportowych”

Były bramkarz reprezentacji Polski skomentował w Przeglądzie Sportowym transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze. 48-latek studzi nastroje kibiców i twierdzi, że mistrz świata z 2014 roku raczej nie podbije boisk Ekstraklasy.

– Dla samego Górnika to wielki strzał marketingowy, o klubie zaczęli mówić kibice i agenci z całego świata, co może zaprocentować w przyszłości. Wydaje się jednak, że trudno będzie to przełożyć w bezpośredni zysk finansowy – powiedział Dudek.

Lukas Podolski zdecydował się spełnić obietnicę z przeszłości i na ostatni okres swojej kariery przeszedł do Górnika Zabrze. Niemiec od dziecka był kibicem tego klubu i od wielu lat zapowiadał, że kiedyś założy jego koszulkę.

Jerzy Dudek uważa, że Podolski nie będzie już w stanie zdominować rozgrywek Ekstraklasy. Powodem ma być wiek i kontuzje, które dotykały mistrza świata z 2014 roku w ostatnim czasie.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Chciałbym jednak kibiców Górnika nieco uspokoić i uświadomić, że najlepsze piłkarskie lata Lukas ma już za sobą. Nie spodziewam się wielkich fajerwerków. Niedawno byłem w Turcji na wakacjach golfowych i tak się złożyło, że przez tydzień byłem zakwaterowany w tym samym hotelu, co Antalyaspor, w którym grał Lukas. Było widać, że ma tam ciężko, że ma pecha do kontuzji, przez co nie mógł się pozbierać. Ten okres także wymaga cierpliwości, więc Górnik nie będzie miał z niego wielkich korzyści czysto sportowych – dodał były bramkarz.

Dudek obawia się, że gorsza forma i brak goli może spowodować, że na Podolskiego będzie spływać krytyka. Bramkarz stara się uświadomić kibiców, że najważniejszy jest fakt, że Niemiec odrzucił lepsze oferty i przeniósł się do Zabrza.

– Trudnych momentów czy porażek nie zabraknie, a wiadomo, że wówczas najbardziej obrywają zawodnicy z pierwszego szeregu. Pojawiają się słowa krytyki i pewnie zostaną także skierowane pod adresem Lukasa. Kibice Górnika muszą jednak zdawać sobie sprawę z tego, że Podolski przede wszystkim spełnił swoją obietnicę, a to, co da od siebie pod względem sportowym, trzeba traktować jako ekstra bonus – powiedział Dudek.

Lukas Podolski będzie miał szansę zadebiutować w Ekstraklasie już jutro. Górnik Zabrze o godzinie 20:30 zmierzy się z Lechem Poznań. W pierwszej kolejce Niemiec nie zagrał, ponieważ nie był gotowy fizycznie.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy