Jerzy Dudek o Lukasie Podolskim: „Górnik nie będzie miał z niego wielkich korzyści sportowych”

Były bramkarz reprezentacji Polski skomentował w Przeglądzie Sportowym transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze. 48-latek studzi nastroje kibiców i twierdzi, że mistrz świata z 2014 roku raczej nie podbije boisk Ekstraklasy.

– Dla samego Górnika to wielki strzał marketingowy, o klubie zaczęli mówić kibice i agenci z całego świata, co może zaprocentować w przyszłości. Wydaje się jednak, że trudno będzie to przełożyć w bezpośredni zysk finansowy – powiedział Dudek.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Lukas Podolski zdecydował się spełnić obietnicę z przeszłości i na ostatni okres swojej kariery przeszedł do Górnika Zabrze. Niemiec od dziecka był kibicem tego klubu i od wielu lat zapowiadał, że kiedyś założy jego koszulkę.

Jerzy Dudek uważa, że Podolski nie będzie już w stanie zdominować rozgrywek Ekstraklasy. Powodem ma być wiek i kontuzje, które dotykały mistrza świata z 2014 roku w ostatnim czasie.

– Chciałbym jednak kibiców Górnika nieco uspokoić i uświadomić, że najlepsze piłkarskie lata Lukas ma już za sobą. Nie spodziewam się wielkich fajerwerków. Niedawno byłem w Turcji na wakacjach golfowych i tak się złożyło, że przez tydzień byłem zakwaterowany w tym samym hotelu, co Antalyaspor, w którym grał Lukas. Było widać, że ma tam ciężko, że ma pecha do kontuzji, przez co nie mógł się pozbierać. Ten okres także wymaga cierpliwości, więc Górnik nie będzie miał z niego wielkich korzyści czysto sportowych – dodał były bramkarz.

Dudek obawia się, że gorsza forma i brak goli może spowodować, że na Podolskiego będzie spływać krytyka. Bramkarz stara się uświadomić kibiców, że najważniejszy jest fakt, że Niemiec odrzucił lepsze oferty i przeniósł się do Zabrza.

– Trudnych momentów czy porażek nie zabraknie, a wiadomo, że wówczas najbardziej obrywają zawodnicy z pierwszego szeregu. Pojawiają się słowa krytyki i pewnie zostaną także skierowane pod adresem Lukasa. Kibice Górnika muszą jednak zdawać sobie sprawę z tego, że Podolski przede wszystkim spełnił swoją obietnicę, a to, co da od siebie pod względem sportowym, trzeba traktować jako ekstra bonus – powiedział Dudek.

Lukas Podolski będzie miał szansę zadebiutować w Ekstraklasie już jutro. Górnik Zabrze o godzinie 20:30 zmierzy się z Lechem Poznań. W pierwszej kolejce Niemiec nie zagrał, ponieważ nie był gotowy fizycznie.

Najnowsze artykuły