Kamil Glik pozostanie w Serie A. Jeszcze dziś może podpisać kontrakt

Przegląd Sportowy informuje, że Kamil Glik zmieni Benevento na Udinese. Tym samym Polak pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech mimo spadku ze swoją dotychczasową drużyną.

Kamil Glik ostatni sezon spędził we włoskim Benevento, do którego trafił po czterech latach spędzonych w Monaco. Polak rozegrał 36 meczów w Serie A, ale jego zespół nie zdołał zająć bezpiecznego miejsca w tabeli i opuścił rozgrywki.

Już kilka dni temu dobrze poinformowany dziennikarz Gianluca di Marzio podawał, że Kamil Glik nie pozostanie w Benevento, a najpewniej przeniesie się do Udinese. Dziś te informacje potwierdza Przegląd Sportowy. Według dziennika, Polak udał się już na północ Włoch i niewykluczone, że jeszcze dziś zamelduje się jako nowy piłkarz klubu z Udine.

Udinese zakończyło ostatni sezon na 14. miejscu. Fani zespołu obawiają się jednak nowej kampanii, ponieważ w tym oknie transferowym straciła swoich dwóch najlepszych piłkarzy. Bramkarz Juan Musso trafił do Atalanty, a pomocnik Rodrigo de Paul przeniósł się do Atletico.

Według Di Marzio, Glik ma zostać do Udinese wypożyczony. Polak ma wzmocnić defensywę i najprawdopodobniej po raz kolejny będzie musiał walczyć o utrzymanie w Serie A. Dla obrońcy będzie to siódmy sezon na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech.

Glik odpoczywał ostatnio po nieudanych dla Polski mistrzostwach Europy. Defensor zagrał od początku do końca we wszystkich meczach grupowych rozgrywanych przez kadrę prowadzoną przez Paulo Sousę.

 

Najnowsze informacje