Strona głównaSportTokio 2020Kolejny kapitalny występ polskiej sztafety na bieżni w Tokio!

Kolejny kapitalny występ polskiej sztafety na bieżni w Tokio!

Męska sztafeta 4×400 m w składzie Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Jacek Krzewina, Kajetan Duszyński w świetnym stylu awansowała do finału igrzysk olimpijskich w Tokio!

Przed igrzyskami olimpijskimi znacznie więcej szans dawano żeńskiej sztafecie 4×400 m niż męskiemu zespołowi. Panowie nie jechali do Tokio z taj dobrym czasem jak panie, ale podczas ostatnich dni na bieżni wydarzyło się wiele wspaniałych chwil dla polskich kibiców.

Najpierw panowie znakomicie wsparli panie w sztafecie mieszanej 4×400 m i w znakomitym czasie zdobyli złoty medal, bijąc przy tym rekord olimpijski. Apetyty kibiców rosły, ponieważ sztafety męska i damska miała jeszcze powalczyć w kolejnych biegach w Tokio.

[irp posts=”3114″ name=”Polki w znakomitym stylu awansowały do finału sztafety. Będzie kolejny medal?”]

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

W środę Polki zrobiły swoje i po raz kolejny pokazały, że są faworytkami w walce o medal. Wygrały swój bieg z czasem 3:23,10, przez cały wyścig kontrolując wydarzenia, dzięki czemu mogły na koniec odpuścić i zostawić siły na sobotni finał.

Dziś kapitalnie pokazali się za to panowie. Choć po pierwszym biegu półfinałowym wydawało się, że będzie ciężko awansować do finału, ponieważ trzeba byłoby zająć przynajmniej trzecie miejsce lub pobiec poniżej trzech minut.

Polacy nie patrzyli nawet na czas, ponieważ już na pierwszej zmianie Dariusza Kowaluka wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrze pobiegł także Karol Zalewski, a trzeci Jacek Krzewina dał z siebie wszystko podczas walki o pierwsze miejsce z Belgiem Jonathanem Bolree. Na ostatniej zmianie mieliśmy jednak znakomitego Kajetana Duszyńskiego, który kapitalnie finiszował i dobiegł do mety z czasem 2:58,55.

Już jutro żeńska i męska powalczą o medale w finałach swoich sztafet. Najpierw na bieżnię o godzinie 14:30 wejdą kobiety, a 20 minut później pobiegną mężczyźni.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy