Kolejny polski piłkarz zagra za oceanem?

POPULARNE DZIŚ

Polska kolonia piłkarzy grających w lidze amerykańskiej może wkrótce się powiększyć.

W MLS obecnie występuje sześciu Polaków. Mowa tutaj o Karolu Świderskim, Kamilu Jóźwiaku, Janie Sobocińskim, Jarosławie Niezgodzie, Kacprze Przybyłko oraz Mateuszu Klichu.

Polacy w ostatnich latach upodobali sobie ten kierunek, wszak w przeszłości piłkę za oceanem kopali również tacy piłkarze jak Adam Buksa, Przemysław Frankowski czy choćby Przemysław Tytoń.

Mateusz Bogusz na celowniku Los Angeles FC

Dziennikarz „WP SportoweFakty” Piotr Koźmiński informuje, że mistrz MLS Los Angeles FC chce sprowadzić do siebie Mateusza Bogusza.

Bogusz to zawodnik Leeds United, który przebywa na wypożyczeniu w zespole UD Ibiza, grającym w drugiej lidze hiszpańskiej.

Włodarze „Pawi” rzekomo zgodzili się na transfer 21-latka, ale najpierw utalentowany pomocnik musiałby skrócić swoje wypożyczenie z hiszpańskim klubem. Obowiązuje ono do końca sezonu.

Decyzja teraz jest po stronie ekipy z Półwyspu Iberyjskiego. Jeśli UD Ibizia wyrazi zgodę na przerwanie wypożyczenia, droga Bogusza do Ameryki może przebiec gładko.

Bogusz to młodzieżowy reprezentant Polski. Były gracz Ruchu Chorzów w bieżącej kampanii drugiej ligi hiszpańskiej rozegrał 16 spotkań, strzelając w nich jednego gola.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x