Konfederacja alarmuje: „Projekt PiS jest anty-obywatelski, anty-narodowy i anty-przedsiębiorczy” [+WIDEO]

Konfederacja od kilku dni zwraca uwagę na projekt władzy, który ma otworzyć furtkę Radzie Ministrów, premierowi oraz wojewodzie do ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej bez wypłaty odszkodowań. 

Tzw. „ustawa o obronie ludności” ma być w ocenie najważniejszych posłów Konfederacji krokiem do zaprowadzenia w Polsce totalitaryzmu. Przed zapędami rządu w Warszawie ostrzegali wcześniej m.in. Artur Dziambor, Jakub Kulesza oraz Grzegorz Braun. Teraz cała formacja wskazuje na dokument autorstwa MSWiA.

Konfederacja ostrzega naród

Politycy opozycyjnej Konfederacji ostrzegają, że jeżeli ustawa „o obronie ludności” zostanie uchwalona, wówczas najważniejsze organy w państwie PiS będą mogły doprowadzić od ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej. Jednocześnie zapisy pozwolą na to, aby państwo nie zrekompensowało obywatelom strat.

Politycy podczas konferencji prasowej w środę określili projekt autorstwa wiceministra Wąsika „anty-obywatelskim, anty-narodowym i anty-przedsiębiorczym”. Co więcej, wolnościowcy ostrzegają, że PiS tworzy obecnie nowy fundusz, który „de facto będzie funduszem covidowym bez kontroli parlamentu”.

To będą kolejne dwa quasi stany nadzwyczajne, za pomocą których można będzie właśnie ograniczać nasze prawa wpisane do Konstytucji – stwierdził mecenas Jacek Wilk, członek partii KORWiN i ekspert prawny Konfederacji.

PiS wprowadzi stan wojenny? 

Poseł Grzegorz Braun uważa natomiast, że pisowcy będą mogli dzięki przepchniętym przepisom wprowadzić stan wojenny. Za pretekst mogłyby posłużyć kryzys energetyczny, zamieszki i protesty czy kolejna fala COVID-19.

Nie z wozami opancerzonymi i czołgami, ale na przykład ambulansami pogotowia ponieważ w tę ustawę wpisano na przykład przymus poddawania się badaniom medycznym  wskazywał Braun.

Polityk Konfederacji określił PiS mianem „zorganizowanej grupy przestępczej”.

– Stan wojenny nie z kałasznikowem w ręku, ale być może ze strzykawką – ostrzegł Polaków poseł.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx