Krzysztof Bosak wprost o „podatku od sukcesu”: To wprowadzenie ogromnego zamieszania gospodarczego w najgorszym możliwym momencie [+WIDEO]

Krzysztof Bosak zabrał w czwartek głos na mównicy sejmowej, gdzie podsumował najnowszy pomysł Sasina dotyczący „opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw prywatnych”. Poseł Konfederacji zwrócił się bezpośrednio do wicepremiera, by ten podał się do dymisji i „żeby więcej nie szkodził”.

Według szacunków Sasina, po wprowadzeniu podatku wpływy do budżetu miałyby powiększyć się o 13,5 miliarda złotych. Pisowcy chcą te środki przeznaczyć na walkę z kryzysem energetycznym.

Krzysztof Bosak domaga się dymisji Sasina

Poseł Konfederacji uważa, że pomysł autorstwa ministra aktywów państwowych jest bardzo szkodliwy dla polskiej gospodarki. Krzysztof Bosak wystosował do wicepremiera apel o dymisję, „żeby więcej nie szkodził”.

– W kontekście szkodliwych pomysłów ministra Sasina. Pomysłu żeby wprowadzić podatek od sukcesu, sprzeczny z tym o czym się mówi w całej Unii Europejskiej, tzn. dodatkowym opodatkowaniem spółek energetycznych, które w tej chwili w wyniku wadliwego mechanizmu wyceniania produkcji prądu mają ponadprzeciętne zyski – wskazywał polityk.

– Minister Sasin proponuje, żeby opodatkować wszystkie duże firmy, które mają duże zyski. Jest to pomysł szkodliwy w trakcie recesji. Jest to pomysł, który spowoduje wstrzymanie inwestycji, pogłębienie recesji, zwiększenie bezrobocia – mówił.

Firmy będą próbowały udowodnić, że nie mają 250 pracowników, wyprowadzić część usług czy produkcji na zewnątrz przez outsourcing – zaznaczył.

Wprowadzanie jest to ogromnego zamieszania gospodarczego w najgorszym możliwym momencie. W związku z tym zwracamy się po pierwsze o dementi ze strony premiera, że nie będzie ten pomysł procedowany i o dymisję do ministra Sasina, żeby więcej nie szkodził – zwrócił się do władzy poseł opozycji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx