Legenda MotoGP mówi pass. Kończy się 25-letnia kariera Valentino Rossiego

Valentino Rossi ogłosił wczoraj, że obecny sezon będzie ostatnim w jego karierze w wyścigach MotoGP. Włoch jest legendą ten dyscypliny, ścigał się przez 25 lat i zdobył dziewięć tytułów mistrza świata.

W najbliższy weekend odbędzie się wyścig o Grand Prix Styrii w Moto GP. Na specjalnej konferencji prasowej przed zawodami Valentino Rossi poinformował, że sezon 2021 będzie ostatnim w jego karierze.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Valentino Rossi urodził się w 1979 roku we włoskiej miejscowości Urbino. W latach 90. zaczął jeździć na motocyklu, a w 1996 roku został zawodowcem, debiutuąc w GP Malezji w zespole Aprilla Scuderia AGV.

Już rok później został drugim w historii najmłodszym mistrzem świata w klasie 125. W 1998 roku przeniósł się do klasy 250, którą wygrał w kolejnym sezonie. Następnie startował krótko w klasie 500 (również został mistrzem świata), a od 2002 roku występuje w MotoGP.

Włoch sześciokrotnie był mistrzem MotoGP, jednak po raz ostatni miało to miejsce w 2009 roku. Potem kilkukrotnie kończył sezon na podium, ale nie udało mu się zdobyć 10. w karierze mistrzostwa świata motocyklistów.

Rossi na przestrzeni lat jeździł w różnych zespołach. Największe sukcesy święcił startując motocyklami Hondy i Yamahy. W latach 2011-2012 ścigał się na maszynach Ducati. Ostatni sezon zakończył dopiero na 15. miejscu, najgorszym w swojej karierze. Wcześniej nigdy nie zajął miejsca niższego niż 7.

Valentino Rossi kończy karierę w wieku 42 lat. Do końca trwającego sezonu MotoGP pozostało siedem wyścigów. Ostatni będzie miał miejsce 14 listopada w Hiszpanii.

Najnowsze artykuły