Strona głównaSportEURO 2024Lewandowski nie zagra w meczu otwarcia Euro 2024 z Holandią

Lewandowski nie zagra w meczu otwarcia Euro 2024 z Holandią

Niestety, ale potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Robert Lewandowski nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni już w niedzielę o godzinie 15:00 zmierzą się z reprezentacją Holandii. To jednak nie jest najgorsza informacja, jaka dziś dotarła do kapitana naszej reprezentacji. 

Wczoraj Polska grała przeciwko Turcji. Był to ostatni test naszej drużyny narodowej przed Euro 2024. Zwycięstwo 2:1 nie smakowało jednak tak, jak mogło, ponieważ zostało okupione kontuzjami. Jeden z urazów dotyczył Roberta Lewandowskiego, lecz wydawało się, że nie jest on groźny i 35-latek będzie gotowy na starcie z „Oranje”.

Kontuzja mięśnia dwugłowego uda okazała się bardziej poważna, niż przypuszczano. Polski Związek Piłki Nożnej wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował o absencji piłkarza Barcelony. Sztab medyczny kadry zrobi teraz wszystko, co tylko się da, by „Lewy” był gotowy na kolejne grupowe starcie, w którym naszym rywalem będzie Austria.

Ostatni taniec Lewandowskiego

Bardzo możliwe, iż będzie to dla Lewandowskiego ostatni turniej rangi mistrzowskiej w biało-czerwonych barwach, bowiem jeżeli wciąż będzie utrzymywał wysoki poziom aż do Mistrzostw Świata w 2026, to reprezentacja Polski może się tam po prostu nie zakwalifikować. A w 2028 roku, czyli na kolejnym Euro, będzie już po prostu za stary, by wystąpić.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Tak naprawdę nie wiadomo, czy Lewandowski na turnieju w Niemczech w ogóle zagra. Mecze grupowe dzieli zaledwie kilka dni, więc wszystko będzie zależeć od przebiegu jego leczenia.

Jest to fatalna informacja dla Michała Probierza, który w wyniku kontuzji stracił już Arkadiusza Milika, a niepewna jest także sytuacja zdrowotna Karola Świderskiego.

Siostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Echa śmierci Marzeny Kipiel Sztuki wciąż nie milkną. Gwiazda "Świata według Kiepskich" przedwczoraj wyruszyła w ostatnią drogę. Podczas...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Upadek Anny Marii Wesołowskiej? Oto, co teraz robi sędzia znana z TVN-u

Anna Maria Wesołowska była niegdyś prawdziwą gwiazdą TVN-u, a jej program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" bił rekordy popularności...

Dziennikarz od Stanowskiego o romansie Lewandowskiej: Robert miał szanse, on sobie nie radzi

W bardzo zdecydowanym tonie na temat domniemanego romansu Anny Lewandowskiej wypowiedział się dziennikarz jednego z najpopularniejszych portali sportowych...

Ostatnie newsy