Lis obraża Kukiza: dureń, którego pisowska władza wyniosła na szczyty

POPULARNE DZIŚ

Tomasz Lis na Twitterze ostro zaatakował Pawła Kukiza. Parlamentarzystę i lidera ruchu Kukiz’15 nazwał durniem, odnosząc się do fragmentu wywiadu, jakiego Kukiz udzielił w RMF FM Robertowi Mazurkowi.

Przez wiele lat szefował polskiemu wydaniu tygodnika „Newsweek”. Po „aferze mobbingowej”, która miała miejsce w ubiegłym roku, mógł skupić się już wyłącznie na atakach przypuszczanych na politycznych oponentów w mediach społecznościowych.

Wszakże swój program w TVP – „Tomasz Lis na żywo” – stracił już kilka lat temu, gdy władzę obejmowało Prawo i Sprawiedliwość. Niestety, narracja narzucana w przestrzeni publicznej przez Tomasza Lisa z roku na rok staje się coraz bardziej agresywna. 

Tomasz Lis o Pawle Kukizie. Padły mocne słowa

Na antenie RMF FM poseł Paweł Kukiz powiedział o Radosławie Sikorskim (PO) dokładnie to samo, co ten o nim w 2021 roku. Szef ruchu Kukiz’15 został przez byłego szefa polskiej dyplomacji nazwany „sprzedajną szmatą”. Wówczas Tomasz Lis szczególnie nie protestował.

Teraz jednak nie potrafi ukryć oburzenia, a za słowa Pawła Kukiza obwinia… obecny rząd. Do którego to – zaznaczmy dla porządku – poseł Kukiz nie należy. 

„Sikorski jest albo kompletnym durniem albo sprzedajną szmatą” – powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem Paweł Kukiz. Na to Tomasz Lis zareagował bardzo stanowczo: „Dureń, który porządnych ludzi wyzywa od durniów i szmat. Takie typy PiS-owska władzy wyniosła na szczyty”.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x