Strona głównaSportPiłka nożnaŁukasz Fabiański: "Wszystko miałem poukładane w głowie"

Łukasz Fabiański: „Wszystko miałem poukładane w głowie”

Łukasz Fabiański udzielił wywiadu „Przeglądowi Sportowemu”, w którym opowiedział o kulisach swojej decyzji o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Bramkarz West Hamu przyznał, że wszystko miał przemyślane wcześniej.

Decyzję o zakończeniu kariery Fabiański podjął po zakończeniu tegorocznych mistrzostw Europy. I choć bramkarz nie wyszedł na murawę w żadnym z trzech meczów, to przyznał, że chciał po raz ostatni pojechać na taką imprezę.

– Zdecydowałem tak względu na wiek, na moje prywatne sprawy. Uważałem i uważam, że to dobry moment, bo mogłem przeżyć jeszcze jedną wielką imprezę, ale mam poczucie, że warto odejść na bok, ustąpić w reprezentacji miejsca chłopakom, którzy są ode mnie dużo młodsi, by zaczęli nabierać w kadrze doświadczenia. Rozumiałem to jako zmianę pokoleniową – stwierdził Fabiański.

– Psychicznie na pewno bym sobie z tym wszystkim poradził, ale fizycznie mogłoby to być dla mnie dość dużym obciążeniem. Ostatni okres: końcówka poprzedniego sezonu, uraz, którego doznałem na Euro też dały mi do zrozumienia, że tych obciążeń jest naprawdę dużo. A wiedziałem, że dojdą dodatkowe, bo w tym sezonie West Ham będzie grał w Lidze Europy. Nie wiem, czy mój organizm by temu wszystkiemu podołał, gdybym nie zrezygnował z kadry – dodał szczerze bramkarz.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Fabiański zaskoczył wielu swoją decyzją, ponieważ była ona dość niespodziewana. Jednak sam zawodnik stwierdził, że myślał o tym już podczas zgrupowania w Opalenicy przed mistrzostwami Europy.

– Przyznaję – to była ściema. Miałem to wszystko już poukładane w głowie. To jednak nie był dobry moment, by ogłaszać taką decyzję. Jeszcze meczu nie rozegraliśmy, a ja miałem mówić, że kończę? To odwróciłoby uwagę od tego, co wtedy było najważniejsze – od dobrego przygotowania do turnieju. Taki szum nikomu nie był potrzebny – powiedział Fabiański.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy