Mamed Chalidow usłyszał aż 11 zarzutów! Wyjaśniamy, o co chodzi

Długa lista zarzutów dla Mameda Chalidowa – jednego z najbardziej znanych zawodników MMA. Reprezentujący Polskę Czeczen usłyszał 11 zarzutów prokuratorskich i grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. O co konkretnie chodzi?

Mamed Chalidow i poważne zarzuty – o co chodzi? 

Dziś media obiegła szokująca dla wielu fanów sportowca informacja. Otóż Mamed Chalidow – bohater narodowy, jeżeli mowa o osiągnięciach w sportach walki – już wkrótce stanie przed sądem. Zarzuty są naprawdę poważne. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Jego konflikt z prawem rozpoczął się nieco ponad dwa lata temu – właśnie w czerwcu. Wówczas został zatrzymany w związku z podejrzeniem o handel kradzionymi, luksusowymi samochodami. Opinia publiczna była wstrząśnięta. Chalidow nie mógł przecież narzekać na brak pieniędzy – jego gaże za najbardziej prestiżowe walki opiewały na miliony zł. 

Wiele wskazuje jednak na to, że „coś jest na rzeczy”. Prokuratura robi bowiem kolejny krok.

Oto lista niektórych zarzutów dla Mameda Chalidowa: 

  • podżeganie do podpalenia dwóch samochodów,
  • stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy,
  • nielegalne posiadania broni palnej
  • paserstwo

Prokurator wniósł o zastosowanie wobec Mameda Chalidowa środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd jednak odrzucił ten wniosek. Oprócz wymienionych powyżej zarzutów, sportowiec usłyszy jeszcze 7 innych. 

Najprawdopodobniej prokuratura opiera się na zeznaniach świadka koronnego, który poszedł na współpracę. Więcej szczegółów w tej sprawie poznamy zapewne w najbliższych tygodniach. Przede wszystkim opinia publiczna chce wiedzieć, jaka była faktyczna rola zawodnika MMA w przestępczym procederze, którego dotyczy śledztwo. I czy w ogóle Mamed Chalidow był w to zamieszany. 

Najnowsze artykuły