Strona głównaZOBACZMamed Chalidow usłyszał aż 11 zarzutów! Wyjaśniamy, o co chodzi

Mamed Chalidow usłyszał aż 11 zarzutów! Wyjaśniamy, o co chodzi

Długa lista zarzutów dla Mameda Chalidowa – jednego z najbardziej znanych zawodników MMA. Reprezentujący Polskę Czeczen usłyszał 11 zarzutów prokuratorskich i grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. O co konkretnie chodzi?

Mamed Chalidow i poważne zarzuty – o co chodzi? 

Dziś media obiegła szokująca dla wielu fanów sportowca informacja. Otóż Mamed Chalidow – bohater narodowy, jeżeli mowa o osiągnięciach w sportach walki – już wkrótce stanie przed sądem. Zarzuty są naprawdę poważne. 

Jego konflikt z prawem rozpoczął się nieco ponad dwa lata temu – właśnie w czerwcu. Wówczas został zatrzymany w związku z podejrzeniem o handel kradzionymi, luksusowymi samochodami. Opinia publiczna była wstrząśnięta. Chalidow nie mógł przecież narzekać na brak pieniędzy – jego gaże za najbardziej prestiżowe walki opiewały na miliony zł. 

Wiele wskazuje jednak na to, że „coś jest na rzeczy”. Prokuratura robi bowiem kolejny krok.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Oto lista niektórych zarzutów dla Mameda Chalidowa: 

  • podżeganie do podpalenia dwóch samochodów,
  • stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy,
  • nielegalne posiadania broni palnej
  • paserstwo

Prokurator wniósł o zastosowanie wobec Mameda Chalidowa środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd jednak odrzucił ten wniosek. Oprócz wymienionych powyżej zarzutów, sportowiec usłyszy jeszcze 7 innych. 

Najprawdopodobniej prokuratura opiera się na zeznaniach świadka koronnego, który poszedł na współpracę. Więcej szczegółów w tej sprawie poznamy zapewne w najbliższych tygodniach. Przede wszystkim opinia publiczna chce wiedzieć, jaka była faktyczna rola zawodnika MMA w przestępczym procederze, którego dotyczy śledztwo. I czy w ogóle Mamed Chalidow był w to zamieszany. 

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy