Strona głównaOpinieMentzen: PiS i PO przyznają nam rację, tylko o rok za późno

Mentzen: PiS i PO przyznają nam rację, tylko o rok za późno

Jednym z ostatnich głośnych postulatów Konfederacji jest ograniczenie świadczeń socjalnych dla przebywających w Polsce imigrantów z Ukrainy. Zdaniem jednego z liderów ugrupowania  Sławomira Mentzena czas z tym skończyć.

Mentzen przypomina, że pomagamy Ukrainie na wielu płaszczyznach, często robiąc to ponad stan. Doktor ekonomii z Torunia zwraca także uwagę na to, że w polityce nie ma sentymentów, a już na pewno nie ma miejsca na przyjaźń pomiędzy Polską a Ukrainą.

Znaleźliśmy się w położeniu, w którym od ponad roku, jak tylko możemy, pomagamy Ukraińcom bardzo często ponad stan, czyli bardziej, niż nas na to stać – mówił Mentzen.

– Polska wreszcie musi zachować się, jak należy. Zachować się jak państwo silne i poważne, dbające o swoje interesy. Musimy przestać dawać się Ukraińcom tak traktować – dodawał 36-latek.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Mentzen kpiąco o Tusku i PiS-ie

Mentzen na swoim Twitterze (obecnie „X”) umieścił wpis, w którym zakpił z Donalda Tuska i jego Platformy Obywatelskiej, ale także z PiSu. Jego zdaniem obie te partie często przyznają rację konfederacji, lecz zazwyczaj dzieje się to bardzo późno.

„Tusk właśnie przyznał, że trzeba ograniczyć socjal dla Ukraińców. Szkoda tylko, że PO od samego początku popierała rozdawnictwo dla Ukraińców, atakowała i obrażała każdego, kto się temu sprzeciwiał. Znowu PiS i PO przyznają nam rację. Tylko znowu o rok za późno” – napisał czołowy Konfederata.

Przeczytaj także:

Siostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Echa śmierci Marzeny Kipiel Sztuki wciąż nie milkną. Gwiazda "Świata według Kiepskich" przedwczoraj wyruszyła w ostatnią drogę. Podczas...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Upadek Anny Marii Wesołowskiej? Oto, co teraz robi sędzia znana z TVN-u

Anna Maria Wesołowska była niegdyś prawdziwą gwiazdą TVN-u, a jej program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" bił rekordy popularności...

Dziennikarz od Stanowskiego o romansie Lewandowskiej: Robert miał szanse, on sobie nie radzi

W bardzo zdecydowanym tonie na temat domniemanego romansu Anny Lewandowskiej wypowiedział się dziennikarz jednego z najpopularniejszych portali sportowych...

Ostatnie newsy