Strona głównaPolitykaMer Lwowa uderzył w protestujących Polaków: nazwijmy rzeczy po imieniu

Mer Lwowa uderzył w protestujących Polaków: nazwijmy rzeczy po imieniu

Andrij Sadowy, mer Lwowa, skrytykował polskich rolników protestujących na granicy z Ukrainą, nazywając ich „prorosyjskimi prowokatorami”.

Na swoim profilu w serwisie „X” opublikował zdjęcie, które pokazuje zboże rozsypane przed polskim przejściem granicznym w Dorohusku. Sadowy ostro skrytykował działania protestujących Polaków.

Andrij Sadowy uderzył w strajkujących Polaków

„Nazwijmy rzeczy po imieniu. To zdjęcie ukazuje ukraińskie zboże wysypywane z ciężarówek przez polskich, ale w rzeczywistości prorosyjskich prowokatorów. Pseudoblokada na granicy trwa” – napisał Sadowy.

Zaznaczył, że zboże, które jest zbierane na wojennych terenach Ukrainy, jest dla nich tak cenne jak praca sapera. Nazywa działania protestujących rolników „małostkowymi i haniebnymi”.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Rolnicy podczas protestu zatrzymali trzy ciężarówki z Ukrainy i wysypali z nich zboże na drogę. Incydent miał miejsce w niedzielę przed południem na drodze do przejścia granicznego Dorohusk. Policja poinformowała, że po incydencie kierowcy ciężarówek zawrócili na Ukrainę.

– Trzy ciężarówki, których kierującymi byli obywatele Ukrainy, wjechały po odprawie na teren Polski. Uczestnicy protestu nie przepuścili dalej tego transportu i w pewnej chwili otworzyli naczepy, co spowodowało częściowe wysypanie się zboża na jezdnię. Kierujący zawrócili w kierunku Ukrainy – powiedziała Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Zobacz również:

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy