Strona głównaInne publikacjeMichał Kubiak: "Ta drużyna ma przed sobą wiele sukcesów"

Michał Kubiak: „Ta drużyna ma przed sobą wiele sukcesów”

Reprezentacja Polski w siatkówce wygrała wczoraj z Serbią w meczu o trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy. Z kadrą pożegnał się selekcjoner Vital Heynen, a w pomeczowym wywiadzie podziękował mu kapitan Michał Kubiak.

– Bardzo wzruszające. Szczególnie ten sezon układał się bardzo dziwnie. Był bardzo trudnym sezonem, jak przyszłość tej reprezentacji się ułoży, to jest już inna sprawa. Jednak jako kapitan tej drużyny chcę z tego miejsca podziękować Vitalowi za wszystkie sukcesy – powiedział Kubiak.

Vital Heynen pracował z reprezentacją Polski przez trzy lata. Jego największym sukcesem było zdobycie mistrzostwa świata w 2018 roku. Zdobywał także medale Ligi Narodów, mistrzostw Europy i Pucharu Świata.

– Z każdej imprezy przywoziliśmy medale. Z każdej! Z jednej się nie udało, zgadza się, ale nie może to przekreślić całego wkładu trenera, pracy jego sztabu i przez nas, zawodników. Sztab medyczny to jest kosmos. Kosmos. O której godzinie byśmy do nich nie zadzwonili, o drugiej, trzeciej w nocy… Spędziliśmy ze sobą tak wiele czasu, że to jest szok. Dziękuję całej drużynie i kibicom. Naprawdę jesteście świetni – dodał kapitan.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Najważniejszym wydarzeniem tego roku w siatkówce były igrzyska olimpijskie, które niestety nie udały się Polakom. Biało-Czerwoni na otarcie łez zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy w katowickim Spodku.

– Ta grupa jest mocna. Po takim półfinale niejedna drużyna by się rozpadła, tak jak, moim zdaniem, rozpadli się Serbowie. Ale my mamy takich kibiców za sobą, że nie mogliśmy pozwolić sobie na to, by przegrać ten ostatni mecz. Ta drużyna ma przed sobą wiele sukcesów, wiele lat osiągnięć. Życzyłbym sobie, żeby ta drużyna w końcu stanęła na olimpijskim podium, bo to był cel nas wszystkich. Czy Paryż, Los Angeles, Brisbane, Cape Town… Cokolwiek tam będzie dalej. Ja życzę tej drużynie olimpijskiego złota – stwierdził Kubiak.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy