Niezwykły piłkarski rekord Almoeza Alego. Czy ktokolwiek będzie w stanie go pobić?

Almoez Ali przebywa razem z kadrą Kataru na Złotym Pucharze Ameryki Północnej. We wczorajszym meczu z Panamą strzelił gola, dzięki czemu stał się jedynym piłkarzem w historii, który zdobywał bramki na turniejach reprezentacyjnych na trzech różnych kontynentach.

Katar gra na tegorocznym Złotym Pucharze dzięki zaproszeniu federacji CONCACAF. Reprezentacja tego kraju nie uczestniczy w azjatyckich eliminacjach do mundialu, ponieważ to właśnie Katar będzie organizatorem mistrzostw w 2022 roku. Z tego powodu miejscowa federacja szuka możliwości do rozgrywania meczów o stawkę.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Na Złotym Pucharze reprezentacja kraju z Zatoki Perskiej trafił do grupy z Panamą, Hondurasem i Grenadą. We wczorajszym meczu, w którym do siatki trafił Ali, padł wynik 3:3. Do kolejnej rundy awansują dwie najlepsze drużyny.

Na początku 2019 roku Katar brał udział w Pucharze Azji rozgrywanym w Zjednoczonych  Emiratach Arabskich. Reprezentacja prowadzona przez Felixa Sancheza Basa radziła sobie znakomicie i wygrała ten turniej po raz pierwszy w swojej historii. Duża w tym zasługa Almoeza Alego, który z dziewięcioma golami na koncie został królem strzelców.

W lecie 2019 roku Katar został zaproszony na rozgrywki Copa America, których gospodarzem była Brazylia. Zakończył zmagania na ostatnim miejscu w grupie i podczas turnieju strzelił dwa gole: jeden był autorstwa Alego, a drugim było trafienie samobójcze. Z tego względu jedynie 24-letni napastnik mógł pobić rekord i zdobywać bramki na trzech turniejach kontynentalnych.

Ali urodził się w Sudanie, ale jego rodzina wyemigrowała do Kataru ze względu na fakt, że jego matka urodziła się w tym kraju i miała podwójne obywatelstwo. Almoez w seniorskiej reprezentacji zadebiutował w 2016 roku i stał się jej największą gwiazdą. Na pewno usłyszymy o nim podczas przyszłorocznych mistrzostw świata.

Najnowsze artykuły