Strona głównaSportPiłka nożnaNiezwykły piłkarski rekord Almoeza Alego. Czy ktokolwiek będzie w stanie go pobić?

Niezwykły piłkarski rekord Almoeza Alego. Czy ktokolwiek będzie w stanie go pobić?

Almoez Ali przebywa razem z kadrą Kataru na Złotym Pucharze Ameryki Północnej. We wczorajszym meczu z Panamą strzelił gola, dzięki czemu stał się jedynym piłkarzem w historii, który zdobywał bramki na turniejach reprezentacyjnych na trzech różnych kontynentach.

Katar gra na tegorocznym Złotym Pucharze dzięki zaproszeniu federacji CONCACAF. Reprezentacja tego kraju nie uczestniczy w azjatyckich eliminacjach do mundialu, ponieważ to właśnie Katar będzie organizatorem mistrzostw w 2022 roku. Z tego powodu miejscowa federacja szuka możliwości do rozgrywania meczów o stawkę.

Na Złotym Pucharze reprezentacja kraju z Zatoki Perskiej trafił do grupy z Panamą, Hondurasem i Grenadą. We wczorajszym meczu, w którym do siatki trafił Ali, padł wynik 3:3. Do kolejnej rundy awansują dwie najlepsze drużyny.

Na początku 2019 roku Katar brał udział w Pucharze Azji rozgrywanym w Zjednoczonych  Emiratach Arabskich. Reprezentacja prowadzona przez Felixa Sancheza Basa radziła sobie znakomicie i wygrała ten turniej po raz pierwszy w swojej historii. Duża w tym zasługa Almoeza Alego, który z dziewięcioma golami na koncie został królem strzelców.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

W lecie 2019 roku Katar został zaproszony na rozgrywki Copa America, których gospodarzem była Brazylia. Zakończył zmagania na ostatnim miejscu w grupie i podczas turnieju strzelił dwa gole: jeden był autorstwa Alego, a drugim było trafienie samobójcze. Z tego względu jedynie 24-letni napastnik mógł pobić rekord i zdobywać bramki na trzech turniejach kontynentalnych.

Ali urodził się w Sudanie, ale jego rodzina wyemigrowała do Kataru ze względu na fakt, że jego matka urodziła się w tym kraju i miała podwójne obywatelstwo. Almoez w seniorskiej reprezentacji zadebiutował w 2016 roku i stał się jej największą gwiazdą. Na pewno usłyszymy o nim podczas przyszłorocznych mistrzostw świata.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy