Strona głównaKrajPandemia w Polsce nie odpuszcza. Czy szkoły zostaną zamknięte?

Pandemia w Polsce nie odpuszcza. Czy szkoły zostaną zamknięte?

Czwarta fala koronawirusa w Polsce staje się coraz bardziej niebezpieczna. Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że już niedługo przekroczymy 10 tysięcy przypadków dziennie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś 4 514 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej pozytywnych wyników zanotowano w województwach mazowieckim, lubelskim i łódzkim.

Minister Adam Niedzielski przyznał na antenie „Polsatu News”, że za dwa tygodnie możemy przekroczyć już granicę 10 tysięcy przypadków dziennie, ponieważ obecna sytuacja jest gorsza niż wrześniowe prognozy.

Na pytanie, jaka będzie odpowiedź rządu, minister odpowiedział, że w zanadrzu jest „co najmniej jedno rozwiązanie”, jakim jest projekt ustawy, który ma umożliwić pracodawcom weryfikację tego, czy pracownik jest zaszczepiony. Na uwagę, że projekt został napisany już dawno temu i „nic się z nim nie dzieje”, minister odparł, że projekt „właśnie będzie kierowany na rząd”.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Postaraliśmy się tak ją przygotować, aby te rzeczy, które były odbierane w taki sposób dolegliwy, nie były aż tak dolegliwe. Absolutnie nie ma możliwości, żeby pracownik otrzymał bezpłatny urlop ze względu na to, że jest niezaszczepiony – stwierdził Niedzielski.

– Widzimy, że teraz dominująca liczba ognisk, jeśli chodzi o działalność sanepidu, to szkoły, ale to i tak nie zmienia naszego punktu widzenia, że szkoły muszą być otwarte tak naprawdę za wszelką cenę – dodał minister.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy