Patryk Jaki zwrócił się do szefowej TikToka. „Czy pani wie, że łamie polskie prawo?”

Europoseł PiS Patryk Jaki zwrócił się bezpośrednio do szefowej TikToka w Polsce – Sylwii Chady. Polityk jest oburzony faktem, że po raz kolejny administracja platformy usunęła jego film. Jak twierdzi Jaki, stało się tak dlatego, że w materiale wideo powiedział, że są tylko dwie biologiczne płci. 

Od września ubiegłego roku Sylwia Chada jest szefową platformy TikTok na Polskę oraz Europę Centralną i Wschodnią. Media oficjalnie odnotowały ten fakt, zatem w przypadku sporów – tak jak chociażby z Facebookiem – zainteresowani nie muszą „szukać wiatru w polu”. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Patryk Jaki o cenzurze na TikToku: odpowiada za to Sylwia Chada

Polityk Prawa i Sprawiedliwości opisał całe zajście na Twitterze.  – TiKTok usuwa mi filmy i blokuje konto ze względu na słowa o tym, że są 2 płci biologiczne. Według nich to „mowa nienawiści”. Pewnie dali lewackiemu gówniarstwu uprawnienia do cenzury – czytamy we wpisie Jakiego.

Eurodeputowany pokazał ponadto, o które nagranie chodzi:

Jak zaznaczył, TikTok usunął również fragmenty tego wywiadu:

Dalej Patryk Jaki przestrzega Sylwię Chadę przed konsekwencjami prawnymi zezwalania na cenzurę. – Jeśli się nie mylę, to chyba Pani za to odpowiada. Czy Pani wie o tym i zezwala na łamanie polskiego prawa? – zwrócił się do szefowej TikToka. 

– Polskie prawo i Konstytucja broni prawa do wolności wypowiedzi. Więc jeśli TikTok się nie ogarnie, skieruję sprawę na ścieżkę prawną – zastrzegł europoseł PiS.

Patryk Jaki Sylwia Chada TikTok

Polityk od dłuższego czasu narzeka na cenzurę w mediach społecznościowych. Zdaniem polityka, zdecydowanie częściej administratorzy pozbywają się treści o zabarwieniu konserwatywnym. Patryk Jaki toczył już spory z Facebookiem, który nieco złagodził ton po interwencji ministerstwa cyfryzacji. Teraz czas na znacznie młodszą na polskim rynku platformę – TikTok. 

Najnowsze artykuły