Pierwszy medal olimpijski dla Polski w Tokio!

Czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann dopłynęła w finale na drugim miejscu i zdobyła pierwszy srebrny medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio!

Początek dla Polek nie był wymarzony, ponieważ na pierwszych 500 metrach zajmowały dopiero czwarte miejsce ze stratą 0,25 sekundy do Holenderek. Na pierwszym kilometrze strata naszej reprezentacji zwiększyła się do ponad sekundy.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

W drugiej części wyścigu Polki rozpoczęły odrabianie strat i na kolejnym pomiarze czasowym na dystansie 1500 metrów przesunęły się na trzecie miejsce. Holenderki opadły z sił, ale nasza drużyna była goniona przez Australię.

Na drugim miejscu wciąż znajdowały się Niemki, ale tuż przed metą dosłownie stanęły i zostały wyprzedzone nie tylko przez Polki, ale także przez Australię i Włochy. Jako pierwsze finiszowały Chinki, które nie miały sobie równych i pobiły rekord świata na tym dystansie.

Drugie na mecie zameldowały się Polki z przewagą 0,73 sekundy nad Australijkami. Tym samym zdobyły one pierwszy medal na igrzyskach olimpijskich dla naszego kraju. Był to znakomity koniec tego niezwykle emocjonującego wyścigu!

Wyniki:

Chiny: 6:05.13 (rekord świata)
Polska: +6.23
Australia: +6.95
Włochy: +8.20
Niemcy: +8.28
Holandia: +10.62

Najnowsze artykuły