Pilny komunikat ZUS do wszystkich emerytów. Chodzi o wypłatę „czternastek”

POPULARNE DZIŚ

Zaledwie jeden dzień pozostał ZUS-owi na wypłatę ostatniej transzy pieniędzy w ramach 14 emerytury. Beneficjenci dodatku muszą być jednak bardzo czujni. Mimo wielu ostrzeżeń, emeryci wciąż muszą trzymać rękę na pulsie.

Pieniądze w tamach 14. emerytury otrzymają miliony Polaków. Niestety – nie jest wykluczone, że wielu z nich straci część lub całość świadczenia. Wystarczy chwila nieuwagi, by wpaść w swoistą zasadzkę.

ZUS alarmuje emerytów: zachowaj ostrożność, bo stracisz pieniądze

Zarówno media, jak i Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzegały już emerytów przed zagrożeniami, jakie czyhają na nich po przyznaniu 14. emerytur.

„Na wypłaty w sierpniu ZUS przeznaczył 2 mld zł. Jak podaje ministerstwo rodziny, dokładne daty wypłaty kolejnych transz to 1, 5, 6, 10, 15 i 20 września 2022 roku„.

Wypłacane w ramach „czternastek” pieniądze należą się wszystkim beneficjentom świadczeń emerytalnych. To forma wsparcia ze strony rządu dla seniorów, zwłaszcza w dobie inflacji i kryzysu energetycznego. Niestety, stracić świadczenie lub jego część jest bardzo łatwo.

Jak? Otóż podstawowy błąd, jaki można popełnić – zwłaszcza pod presją, w ostatni dzień wypłacania środków to… ROZWIŃ CAŁOŚĆ >

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x