Polskie żeglarki ze srebrem olimpijskim!

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal olimpijski w żeglarskiej klasie 470! Polki od początku kilkudniowej rywalizacji znajdywały się wśród najlepszych i dopięły swego podczas wyścigu medalowego.

Przed wczorajszymi wyścigami Polki miały duże szanse nawet na złoty medal, ale wtorek był dla nich nieudany. Najpierw zajęły 15. miejsce w wyścigu numer 9 i spadły z drugiego na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a następnie powtórzyły ten wynik w wyścigu numer 10.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Dzisiaj celem Polek była obrona pozycji na podium. Największymi rywalkami wydawały się będące na czwartym miejscu Słowenki. Skrzypulec i Ogar były dziś jednak za mocne i nie dość, że nie dały się Słowenkom, to jeszcze awansowały na drugie miejsce.

W decydującej fazie wyścigu Polki wyprzedziły będące do tej pory na drugim miejscu Francuzki i jako pierwsze dopłynęły do mety, dzięki temu w klasyfikacji generalnej wyprzedziły tę parę i zdobyły srebrny medal. Złoto wywalczyły Brytyjki, które w ostatnim wyścigu zajęły trzecie miejsce.

To siódmy medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jeszcze dziś Biało-Czerwoni mogą poprawić ten dorobek, bo do boju finałowego staną m.in. młociarze Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki.

Najnowsze artykuły