Strona głównaGospodarkaPoseł Dariusz Matecki z PiS ostrzega emerytów. Zabraknie pieniędzy na świadczenia?

Poseł Dariusz Matecki z PiS ostrzega emerytów. Zabraknie pieniędzy na świadczenia?

W obliczu wyniku niedzielnych wyborów i zmiany w kierownictwie państwa, młody poseł Dariusz Matecki z Prawa i Sprawiedliwości (PiS) zdecydowanie ostrzega Polaków przed potencjalnymi skutkami nadchodzących rządów Donalda Tuska i jego ekipy. Emeryci mają obawiać się o swoje pieniądze? Tego świeżo upieczony parlamentarzysta – niestety – nie wyklucza. 

Dariusz Matecki, młody polityk ze Szczecina, który po raz pierwszy dostał się do Sejmu, podkreśla, że obawy dotyczą przede wszystkim zaniedbania najbardziej potrzebujących grup społecznych, takich jak emeryci. Ale nie tylko.

Polityk obawia się, że władza z Tuskiem na czele ponownie zignoruje potrzeby najbiedniejszych i nie zagwarantuje im odpowiednich środków do godnego życia. A na domiar złego powieli działania sprzed lat, zaniedbując chociażby armię.

Matecki: znów zabraknie pieniędzy dla emerytów i polskich dzieci

Matecki ostrzega również, że w nowym rządzie może zabraknąć funduszy na priorytetowe dziedziny, takie jak wsparcie dla polskich dzieci, finansowanie wojska i modernizacja szpitali. Polityk podkreśla, że obecna sytuacja ekonomiczna i społeczna wymaga troski o te obszary, a zaniedbanie ich może przynieść negatywne skutki dla obywateli.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Znów będzie brakować na emerytów, polskie dzieci, wojsko i szpitale. Za to panowie w białych kołnierzykach od VAT-u już zacierają ręce – stwierdził po wygranych przez PiS, acz bez większości sejmowej wyborach parlamentarnych poseł Dariusz Matecki.

Szczeciński polityk, od kilku dni poseł na Sejm RP, jest społecznie aktywny – szczególnie w sieci – od bardzo wielu lat. Zaczynał od pisania artykułów w ramach własnego projektu „Prawicowy Internet”. Następnie uruchomił formę wideo i przez kilka lat pełnił rolę internetowego vlogera. Z czasem wdrożył się w środowisko polityczne. W poprzedniej kadencji był radnym Miasta Szczecin. Dziś jest już parlamentarzystą. Wcześniej znalazł też zatrudnienie w Ministerstwie Sprawiedliwości, u boku Zbigniewa Ziobry.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy