Poważne zarzuty wobec Tuska. Chodzi o kontakty z Putinem

Donald Tusk po raz kolejny posądzany jest o niejasne powiązania z reżimem Władimira Putina. Były premier Polski wzbudza swoim zachowaniem podejrzenia szczególnie dziennikarzy i polityków reprezentujących stronę konserwatywną.

Zarówno Donald Tusk, jak i Jarosław Kaczyński od lat posądzają się wzajemnie o prowadzenie prorosyjskiej polityki. Ten pierwszy zawsze opowiadał się jednak za „utrzymywaniem dobrych stosunków zarówno ze wschodem, jak i zachodem”. Najwyraźniej nie wierzył, że Putin może zrobić to, co zrobił. Lider PiS zawsze stronił od Rosji.

Czytaj także: Donald Tusk agentem? Mocne słowa Janusza Kowalskiego 

Tusk i Putin. Co łączy tych dwóch polityków? 

Jednakże błędna ocena sytuacji nie świadczy jeszcze o agenturalnej działalności byłego premiera, dziś przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. To zdaje się jednak sugerować nagłówek portalu wPolityce.pl, który brzmi: Dlaczego Tusk milczy na temat Ukrainy?

Kaczyński przerwał objazd po kraju ze względu na stan zdrowia? Media prostują doniesienia

Ciekawy komentarz do rzeczonej publikacji zamieścił Samuel Pereira, szefujący z kolei redakcji portalu tvp.info. Przypomniał, jak na przestrzeni ostatnich lat – a także dziś – Donald Tusk zachowuje się wobec totalitarnego reżimu w Moskwie. 

– Gdy Donald Tusk przejął władzę w Polsce, po 3 miesiącach był już w Moskwie. Gdy od pół roku Rosja prowadzi wojnę na Ukrainie, to ani Tusk, ani jego szef dyplomacji Radosław Sikorski nie mają czasu, żeby udać się do Kijowa. Temat zniknął z „agendy” PO – skomentował dziennikarz TVP Info. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx