Powódź w Niemczech. Woda nieco opadła i odsłoniła widok rozdzierający serce

Druzgocące wiadomości przekazała premier Nadrenii-Palatynatu w Niemczech. To, co dzieje się w tej chwili u naszych zachodnich sąsiadów nazwała horrorem. Sama powódź była tragedią, ale widoki, które odsłania cofająca się woda, sprawiają że miękną nogi. Potopione ciała dzieci i dorosłych, ludzkie dobytki zrównane z ziemią. Tych obrazków nie zapomnimy. 

Tragiczny bilans w wyniku powodzi, podtopień i osunięć ziemi u naszych zachodnich sąsiadów. Na dobrą sprawę wciąż trwa liczenie strat i precyzowanie liczby śmiertelnych ofiar. Mamy już natomiast przybliżone liczby.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

POPULARNE DZIŚ: Polska znów wyśle strażaków na pomoc! Świat zachwycony bohaterską postawą Polaków

– W wyniku powodzi i osunięć ziemi, które dotknęły zachodnie Niemcy, zginęły co najmniej 133 osoby – poinformowała w sobotę komenda policji w Koblencji. Z kolei agencja AFP precyzuje: W całej zachodniej Europie wskutek powodzi życie straciły co najmniej 153 osoby.

Powódź w Niemczech: dramatyczne obrazki, potopione ciała ofiar

W Nadrenii-Palatynacie, gdzie w piątek liczba ofiar śmiertelnych była szacowana na 63 osoby, do soboty potwierdzono śmierć ponad 90 ludzi – przekazują media. Świat obiega ponadto wstrząsająca wypowiedź premier tego regionu – Malu Dreyer.

Obecnie woda wszędzie się cofa, więc odnajdywane są ciała osób, które się potopiły – powiedziała premier Malu Dreyer. – To jest horror – skwitowała załamana polityk.

Powódź w Niemczech ciała ofiar 2021
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Powódź w Niemczech ciała ofiar 2021
fot. TVN24

Agencja AFP przypomina, że kolejnych 20 osób straciło życie w Belgii.

POPULARNE DZIŚ: Zniesienie immunitetu sędziowskiego możliwe? Gmyz: osiągnęliśmy większość konstytucyjną

Najnowsze artykuły