Zniesienie immunitetu sędziowskiego możliwe? Gmyz: osiągnęliśmy większość konstytucyjną

Czy w Polsce możliwe jest zniesienie immunitetu sędziowskiego? Na pewno chce tego społeczeństwo. Cezary Gmyz przeprowadził ankietę na swoim profilu na Twitterze. Wyniki nie pozostawiają złudzeń. Zresztą rząd Zjednoczonej Prawicy wie, jak nośny społecznie jest to temat. I bardzo prawdopodobne, że go „podchwyci”.

PILNE: Powódź w Niemczech. Woda nieco opadła i odsłoniła widok rozdzierający serce

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Oczywiste jest, że w środowisku sędziowskim immunitetu będą bronić do samego końca. Głos ludu mówi natomiast wyraźnie: przywilej ten powinien zostać zniesiony. 

Zniesienie immunitetu sędziowskiego w 2021 r. Ponad 66 proc. Polaków na „tak”

Na Twitterze pojawiła się ankieta z pytaniem, czy immunitet sędziowski powinien zostać zniesiony. Zamieścił ją konserwatywny dziennikarz – Cezary Gmyz. Przygniatająca większość użytkowników zagłosowała na „tak”. Wyniki zaskoczyły nawet samego Gmyza. 

Nie spodziewałem się, że uda się uzyskać większość konstytucyjną – skomentował pół-żartem dziennikarz. Jak widać poniżej, aż 66,3 proc. głosujących opowiada się za zniesieniem immunitetu sędziowskiego. 

Zniesienie immunitetu sędziowskiego

Taki, a nie inny odbiór społeczny wynika zapewne z faktu, że instytucja immunitetu jest często nadużywana.  Ponadto procedura uchylenia immunitetu jego posiadaczowi jest dość złożona. W dodatku w większości przypadków budzi sprzeciw nie tylko samego zainteresowanego, ale i przychylnych mu środowisk.

Takich przypadków w przestrzeni publicznej notowaliśmy w ostatnich latach wiele. Co ciekawe, w większości przypadków uchylenie immunitetu okazywało się zasadne.

Najnowsze artykuły