Strona głównaNews dniaPrzedterminowe wybory. Szymon Hołownia podał termin: "To wyciek z PiS"

Przedterminowe wybory. Szymon Hołownia podał termin: „To wyciek z PiS”

Przedterminowe wybory w 2021 roku? Wydawać by się mogło, że to ostatnia rzecz, do jakiej chciałby dopuścić Jarosław Kaczyński. Szymon Hołownia twierdzi jednak, że ma sprawdzone informacje na ten temat. Pojawił się nawet konkretny termin. W tej chwili zatem wygląda na to, że przywódca partii rządzącej chce wykorzystać wyjątkową słabość opozycji.

W wielu sondażach to Polska 2050 Szymona Hołowni ma większe poparcie, niż „stara, dobra” Platforma Obywatelska. Nic więc dziwnego, że lider nowo powołanego ruchu marzy o wcześniejszych wyborach parlamentarnych. Jeśli wierzyć badaniom, mógłby powalczyć o bycie drugą siłą w Sejmie.

Wcześniejsze, przedterminowe wybory w 2021 r.? Padł konkretny termin

Jak przekonuje Szymon Hołownia, to już nie myślenie życzeniowe, a realne wycieki z Nowogrodzkiej. Prezes Jarosław Kaczyński ma „poważnie rozważać” 10 października jako termin przyspieszonych wyborów w 2021 roku.

– Wiemy, że Kaczyński, nie jest to tajemnicą, bo wiemy to z lokalnych struktur PiS-u, ale wiemy to też z Nowogrodzkiej, poważnie rozważa wariant 10 października i nie wypuszcza tego ot tak, żeby wypuścić, bo po co miałby to robić – wyznał w programie „Kropka nad i” w TVN24 Szymon Hołownia.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

I to właśnie z myślą o tych przedterminowych wyborach lider Polski 2050 chce do granic możliwości rozszerzać swój ruch. Co ciekawe, z jego deklaracją o rzekomo planowanych przez rząd wcześniejszych wyborach zbiegły się w czasie plotki o przejściu do Hołowni kolejnego posła Porozumienia – Michała Wypija. Parlamentarzysta zdementował jednak te pogłoski. Cytuje go Wirtualna Polska.

Hołownia poluje na posłów konkurencji. Wypij: nigdzie się nie wybieram

– Nigdzie się nie wybieram, wierzę w projekt Zjednoczonej Prawicy – oznajmił Michał Wypij (Porozumienie, KP PiS) w programie „Tłit”. W taki sposób odpowiedział na pytanie, czy wyobraża sobie przejście do Polski 2050 Szymona Hołowni. Przypomnijmy, do ugrupowania tego przeszedł niedawno prof. Wojciech Maksymowicz.

Huczne zapowiedzi wskazują jednak, że to nie koniec polowania na posłów konkurencji. Ruch byłego współprowadzącego „Mam Talent!” rozrasta się, a politycy z kolejnych pikujących opcji coraz chętniej podpinają się pod jego wzrostowy trend. Walka o mandaty zapowiada się iście pasjonująco.

REDAKCJA POLECA RÓWNIEŻ: 

Krzysztof Stanowski ujawnił, ile zarobił na programie z Jasiem Kapelą. „Na razie 22 tys. zł z samego YouTube”

Żabka szuka kasjerów. Zarobki są wręcz szokujące

Zasiłek pogrzebowy 2021. Premier Morawiecki: nie wzrośnie, jego utrzymanie to gest dobrej woli rządu

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy