Rafał Trzaskowski został zapytany, czy zablokuje Marsz Niepodległości. „Święto niepodległości jest świętem dla nas wszystkich”

POPULARNE DZIŚ

Rafał Trzaskowski odbył rozmowę z Wirtualną Polską, gdzie został zapytany o to, jak zapatruje się na tegoroczny Marsz Niepodległości. Prezydent Warszawy przypomina, że święto niepodległości jest dla wszystkich Polaków, a nie tylko dla narodowców Bąkiewicza.

Trzaskowski w rozmowie z Wirtualną Polską wskazał, że nadal podtrzymuje zdanie na temat największej imprezy patriotycznej w Polsce. Prezydent stolicy stwierdził, że ze względu na kontrowersje towarzyszące Marszowi Niepodległości, ten nie może być traktowany jako wydarzenie cykliczne.

Rafał Trzaskowski zablokuje Marsz Niepodległości? Jasnej odpowiedzi nie ma

– Podejmowałem działania, żeby zablokować sytuację, w której ten marsz miałby się odbywać, co roku automatycznie i to oczywiście podtrzymuję. Bo uważam, że narodowcy nie mogą mieć preferencji i też jasno mówiłem o tym, że jeżeli będziemy widzieli naruszanie prawa, będziemy natychmiast reagować i to podtrzymuję. Dlatego że święto niepodległości jest świętem dla nas wszystkich, a widzieliśmy takie lata, że narodowcy wszczynali burdy i niszczyli miasto – przypomniał prezydent stolicy w rozmowie z wp.pl.

Trzaskowski przyznał też, że w ubiegłym roku marsz przeszedł spokojnie. Nawiązał również do niespokojnych wydarzeń z roku 2020, kiedy to „Warszawa była palona i niszczona”.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x