Rasistowski skandal w przedolimpijskim sparingu, Niemcy zeszli z boiska na znak protestu

Dziś odbyły się dwa mecze towarzyskie reprezentacji przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich. W spotkaniu Niemiec i Hondurasu doszło do aktu rasizmu, po którym zawodnicy z Europy zeszli z boiska i nie dokończyli spotkania.

W zespole Niemiec występował czarnoskóry Jordan Turinarigha. Na około pięć minut przed zakończeniem meczu jeden z piłkarzy z Hondurasu miał obrazić obrońcę Herthy Berlin. Po tym incydencie podopieczni Stefana Kuntza postanowili zejść z boiska.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Spotkanie było rozgrywane w formacie 3x 30 minut. Do momentu sytuacji z udziałem Torunarighi wynik był remisowy, obydwie drużyny strzeliły po jednym golu. Spotkanie to było jedynym sparingiem obydwu reprezentacji przed początkiem Igrzysk Olimpijskich.

W drugim dzisiejszym meczu sparingowym Hiszpanie zremisowali 1:1 z Japonią. Gola dla La Furia Roja strzelił Carles Soler z Valencii, a dla Niebieskich Samurajów trafił Ritsu Doan z PSV Eindhoven.

Faza grupowa turnieju piłkarskiego Igrzysk Olimpijskich rozpocznie się 22 lipca, a finał zostanie rozegrany 7 sierpnia. 12 drużyn będzie rywalizowało na sześciu japońskich stadionach.

Grupy turnieju piłkarskiego Igrzysk Olimpijskich

Grupa A: Japonia, Republika Południowej Afryki, Meksyk, Francja.

Grupa B: Nowa Zelandia, Korea Południowa, Rumunia, Honduras.

Grupa C: Egipt, Hiszpania, Argentyna, Australia.

Grupa D: Brazylia, Niemcy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Arabia Saudyjska.

Najnowsze artykuły