Strona głównaSportPiłka nożnaRobert Lewandowski: "41 goli pokazuje, jak wspaniały to był sezon"

Robert Lewandowski: „41 goli pokazuje, jak wspaniały to był sezon”

Robert Lewandowski odebrał we wtorek Złotego Buta za sezon 2020/2021. To pierwsza taka nagroda dla polskiego napastnika. W wywiadzie dla „Bilda” opowiedział co znaczy dla niego ta statuetka.

– Wiele dla mnie znaczy. Jestem szczęśliwy i dumny. W Bundeslidze rozgrywamy mniej meczów niż w Anglii, Hiszpanii, Francji czy we Włoszech. Ponadto z powodu urazu wystąpiłem tylko w 29 spotkaniach. Dlatego zdobycie tych 41 goli to wyjątkowe osiągnięcie. Ale to zasługa całego zespołu. Ten Złoty But należy do całej drużyny – powiedział Lewandowski.

Nigdy wcześniej żaden piłkarz z Polski nie otrzymał takiego wyróżnienia. Co więcej, jest to także pierwszy Złoty But dla przedstawiciela Bundesligi. Robert Lewandowski na naszych oczach pisze historię.

– Niektórzy byli piłkarze mówią, że porównanie dwóch zawodników jest trudne, ale przypominam im van Bastena. Pod względem ruchów, stylu biegu faktycznie trochę go przypominam. Był wielkim napastnikiem. Jeśli mam porównać się do kogoś z przeszłości, to do niego – stwierdził Polak.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Czasy, w których ci wielcy jak Eusebio, Gerd Mueller czy van Basten pisali swoją historię, są dla mnie zbyt odległe. Bardzo podobał mi się Thierry Henry. Jego styl gry, sposób biegania, umiejętności techniczne i precyzja uderzeń. Często oglądałem jego mecze. Nie znam statystyk Henry’ego, ale moje 41 goli udowadnia, jak miniony sezon był wspaniały dla mnie i Bayernu w ogóle – dodał Lewandowski.

Lewandowski przyznał, że jest dumny z tego, że udało mu się strzelić więcej goli niż Leo Messi i Cristiano Ronaldo. Polak podziwia tych dwóch zawodników za to, co zrobili dla piłki nożnej.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy