Robert Mazurek o słowach Kaczyńskiego: to jest jak rechot wuja na weselu

W ostatnich dniach Polska żyje m.in. kontrowersyjną wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego. Lider PiS stwierdził, że młode Polki spożywają zbyt dużo alkoholu, stąd problemy z dzietnością w naszym kraju. Do stanowiska szefa PiS odniósł się Robert Mazurek. 

Tekst o „dawaniu w szyję” wszedł do mowy potocznej w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin. Prezes Prawa i Sprawiedliwości tą wypowiedzią nie tyle się nie popisał, co oddał PR-owy strzał we własną stopę.

Kontrowersyjną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego skomentował Robert Mazurek – jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy RMF FM. Zrobił to jednak w programie, który współprowadzi z Krzysztofem Stanowskim na Kanale Sportowym w serwisie YouTube.

Robert Mazurek podsumował Kaczyńskiego. Poszło o słowa o kobietach

W najnowszym odcinku internetowego programu „Mazurek & Stanowski” panowie poruszyli m.in. temat legendarnej już wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego. Problemy z dzietnością w Polsce szef partii rządzącej sprowadził do rzekomego „dawania w szyję” przez 25-letnie kobiety.

To właśnie nadużywanie alkoholu przez panie w wieku rozrodczym ma być przyczyną problemów z przyrostem naturalnym w Polsce. Najpierw Krzysztof Stanowski stwierdził, że – jego zdaniem – takie słowa wypowiedziane przez tak ważnego polityka są pełne pogardy wobec ich adresatek. Wtem Robert Mazurek stwierdził:

– Wiesz co… Ja uważam, że to jest taki rechot wuja, wiesz? […] Celowo użyłem tego stwierdzenia, bo to jest taki wuj Jarosław na weselu. Zresztą, zauważ – sala była wręcz wniebowzięta. 

Konkluzja dyskusji na ten temat była taka, że zarówno sam Kaczyński, jak i jego zwolennicy, nie do końca rozumieją powagę sytuacji. Tak jak nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jaką wagę miały – powiedziane rzekomo z przymrużeniem oka – słowa jednego z najpotężniejszych polityków w Polsce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx