Kolejne, poważne zmiany w rządzie. Kaczyński zaskoczył wszystkich

Kim jest Piotr Bromber, którego przedstawił dziś Polakom minister zdrowia Adam Niedzielski? Dotąd mało kto słyszał o tym – dziś już – wiceministrze. Czy Jarosław Kaczyński przeprowadza rekonstrukcję rządu pod pretekstem kosmetycznych zmian?

Wcale nie tak dawno mieliśmy zmianę na stanowisku ministra zdrowia. Miejsca Adamowi Niedzielskiemu ustąpił wycieńczony kadencją Łukasz Szumowski. Teraz z kolei do resortu dochodzi nowa osoba. Osoba, o której znaczna większość Polaków mogła do tej pory nie słyszeć. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Piotr Bromber nowym wiceministrem zdrowia. Mała rekonstrukcja rządu? 

Choć rządowa większość chwieje się w posadach, a opozycja z coraz większym entuzjazmem mówi o wcześniejszych wyborach, wewnątrz frakcji rządzącej wciąż trwają roszady. Nie ogłoszono co prawda rekonstrukcji rządu, jak przed trzema laty. Do resortów dochodzą jednak nowi ludzie, którzy – niewykluczone – niezbyt długo będą „wice”. 

Przed chwilą ogłoszono, że nowym wiceministrem zdrowia został Piotr Bromber. Będzie odpowiadał m.in. za dialog społeczny z protestującymi obecnie medykami. Stanowisko w resorcie zdrowia objął po b. wiceminister Józefie Szczurek-Żelazko. Nowego wiceministra zdrowia przedstawił w poniedziałek szef ministerstwa – Adam Niedzielski – podał Onet.

Kim jest Piotr Bromber? 

Jak czytamy na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia, Piotr Bromber d 12 lipca 2018 r. był Dyrektorem Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W okresie od 31 grudnia 2015 roku do 11 lipca 2018 roku p.o. Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Wiceminister Piotr Bromber
Wiceminister Piotr Bromber

Piotr Bromber to mgr politologii. Wydział Nauk społecznych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent studiów doktoranckich z zakresu nauk ekonomicznych, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług, Uniwersytet Szczeciński – czytamy na stronie zielonogórskiego NFZ-u.

Najnowsze artykuły