Sikorski alarmuje polskie służby: Takimi gośćmi się zajmijcie

W ostatnim czasie obserwujemy powrót niebezpiecznego zjawiska, jakim jest wzrost nastrojów antyukraińskich w Polsce. Radosław Sikorski zwrócił na to uwagę jednemu z najważniejszych oficjeli odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo naszego kraju.

Sikorski przebywa obecnie na Ukrainie. Udał się tam przedwczoraj. Regularnie zamieszcza filmy i relacje tekstowe z tego, co dzieje się na froncie. Twierdzi również, że pomaga broniącym się przez rosyjską agresją.

Były szef polskiej dyplomacji, nawet przebywając na obszarze objętym działaniami zbrojnymi, twittuje do polskich ministrów. Tym razem adresatem sugestii Radosława Sikorskiego jest Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w KPRM, zastępca Min. Koordynatora Służb Specjalnych, a także pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Takimi gośćmi się zajmijcie – skomentował zwięźle Sikorski.

Załączył także wpis jednego ze skrajnie antyukraińsko usposobionych użytkowników polskiego Twittera. Autor wpisu, do którego odniósł się min. Sikorski wprost zachęcał do zabijania Ukraińców, a także nazwał naszych wschodnich sąsiadów faszystami. Ponadto nie dość, że powielił rosyjską narrację, to jeszcze popełniając przy tym rażący błąd ortograficzny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx