Strona głównaKrajPotwierdziły się smutne doniesienia o Jarosławie Kaczyńskim

Potwierdziły się smutne doniesienia o Jarosławie Kaczyńskim

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości będą bardzo zasmuceni. Potwierdziły się bowiem spekulacje dotyczące lidera tego ugrupowania – Jarosława Kaczyńskiego. W dodatku tuż po wygranych, acz w praktyce przegranych dla lidera PiS i jego ludzi wyborach. Potężny rząd się sypie, a jego przywódca nie domaga. 

Jeszcze rok temu mogło wydawać się, że ich rządy trwać będą długimi latami. Dłużej, niż dwie czy nawet trzy kadencje. Dziś jest już właściwie jasne, że obóz Jarosława Kaczyńskiego nie utworzy nowego rządu. Zrobi to natomiast opozycja, najpewniej z Donaldem Tuskiem na czele.

Na domiar złego – oczywiście z perspektywy sympatyków PiS-u – nie ma dobrych wieści na temat wodza największego ugrupowania konserwatywnego w naszym kraju.

Choć to PiS znalazło się na szczycie, w praktyce frakcje dotąd opozycyjne najpewniej utworzą nowy rząd, łącząc siły. Oznacza to, że Jarosław Kaczyński po blisko dekadzie traci władzę, a wpływ jego partii na politykę Polski – mimo uzyskania najwyższego wyniku wyborczego – będzie znikomy. To podrażniło jego ambicje. Natomiast nienajlepsze informacje dla zwolenników prezesa są jeszcze bardziej dojmujące.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Bardzo smutny koniec Kaczyńskiego?

Okazuje się bowiem, że 77-letni dziś Jarosław Kaczyński może nie tylko nie wygrać kolejnej kampanii parlamentarnej, co… najprawdopodobniej nie podejmie walki. Wynika to bezpośrednio z deklaracji, którą sam złożył. Gdy odbywać się będę kolejne wybory parlamentarne, prezes PiS będzie miał już 81 lat. Trudno sobie wyobrazić, by w takim wieku był jeszcze w stanie skutecznie zarządzać partią. Co więcej: zapowiedział, że nie będzie już starał się o miejsce w Sejmie, a ma zamiar zabiegać o mandat senatora.

Co będzie z Prawem i Sprawiedliwością, gdy prezes Kaczyński zacznie powoli wycofywać się z polityki? Trudno powiedzieć. Choć on sam nieoficjalnie od kilku lat namaszcza na swojego następcę Joachima Brudzińskiego, wielu publicystów i tak przewiduje zaciekłą, wewnętrzną walkę o władzę w najsilniejszym ugrupowaniu w kraju. Pojawia się ponadto masa pogłosek na temat tego, kto miałby przejąć pałeczkę po Jarosławie Kaczyńskim. Padają w tym kontekście tak abstrakcyjne nazwiska, jak chociażby Tomasz Poręba – obecny europoseł PiS. Bez wątpienia jednak ochotę na dowodzenie PiS-em ma kilku innych, ambitnych polityków od lat szczycących się członkostwem w partii.

Czy w ostatnich latach swojego życia twórca potęgi PiS-u będzie musiał obserwować, jak Polską rządzi jego największy wróg – Donald Tusk? Wiele wskazuje na to, że tak.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy