Strona głównaInne publikacjeSpółdzielnie opóźniają włączenie ogrzewania. Wiemy, dlaczego

Spółdzielnie opóźniają włączenie ogrzewania. Wiemy, dlaczego

Sezon grzewczy – co oczywiste – w spółdzielczych blokach mieszkalnych zwykle zaczyna się jesienią. Wrzesień pokazał jednak swoje zimne oblicze. Spółdzielnie mieszkaniowe nie włączają jednak ogrzewania. Przynajmniej w znacznej większości przypadków. Dlaczego? 

Wielu mieszkańców bloków skarży się, że spółdzielnie nie włączają ogrzewania (zwłaszcza w starszych blokach), choć na dworze panuje już iście jesienna aura. Efektem tego – ludzie marzną we własnych mieszkaniach, za które co miesiąc uiszczają przecież czynsz. 

Czekamy na sezon grzewczy. Dlaczego spółdzielnie nie włączają ogrzewania? 

Serwis Money.pl opisuje problem, z którym mieszkańcy bloków borykają się od dłuższego czasu. Część spółdzielni opóźnia włączenie ogrzewania, aby uchronić mieszkańców przed zbyt wysokimi rachunkami. Przed podwyżkami nie da się jednak uciekać bez końca. Tym bardziej, że rząd właśnie zapowiedział „urealnienie” taryf. Mówiąc konkretniej: będzie drożej. 

Stąd też spółdzielnie – ile tylko mogą – „odkładają” sezon grzewczy. A właściwie jego rozpoczęcie. Co ciekawe, polskie prawo nie precyzuje, kiedy powinien się on zacząć. Rozporządzenie ministra gospodarki z dnia 15 stycznia 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych określa sezon grzewczy jako „okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów”.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Kiedy kaloryfery zaczną grzać w blokach? 

Oczywiście każda spółdzielnia i miasto zdecyduje o tym indywidualnie. Jednakże w większości przypadków i miast sezon grzewczy rozpoczyna się na przełomie września i października. Z naciskiem na ten drugi miesiąc i jego pierwsze dni. 

Sprawa jest trudna do sprecyzowania prawnie. Zwłaszcza że przecież aura może znacząco różnić się w danym okresie w różnych obszarach kraju. 

źródła: money.pl, gazeta.pl, Business Insider

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy