Strzelanina w centrum Poznania. Świadek nagrał moment zabójstwa

Niedziela, 16 lipca 2023 roku, stała się dniem, który na zawsze zapadnie w pamięć mieszkańców Poznania. W jednej z restauracji doszło do strzelaniny, która skutkowała śmiercią dwóch osób.

Okropne wydarzenie, którego moment został uwieczniony na nagraniu autorstwa jednego ze świadków, wstrząsnęło nie tylko Poznaniem, ale całym krajem. Zdarzenie przywołuje na myśl fatalne dla Polski lata 90., gdy do podobnych egzekucji dochodziło regularnie. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

– Jeden mężczyzna nie żyje, drugi jest reanimowany. Ustalamy, co się wydarzyło. Nasi ludzie zabezpieczają m.in. nagrania z kamer monitoringu – mówił tuż po zdarzeniu Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, cytowany przez gazeta.pl. „Wyborcza” cytuje świadków strzelaniny w centrum Poznania, którzy usłyszeli strzały. „Najprawdopodobniej jeden z mężczyzn najpierw strzelił w kierunku drugiego, a potem oddał strzał w swoim kierunku. Niektórzy widzieli kobietę ze śladami krwi”.

Sylwia Peretti podjęła bardzo trudną decyzję. To efekt sobotniej tragedii

Całe wydarzenie rozegrało się w popularnym lokalu gastronomicznym oraz przed wejściem do niego. Nagranie przedstawiające moment tragedii, wykonane przez jednego ze świadków, jest dosłownie przerażające.

Strzelanina w Poznaniu. Nagranie z momentu tragedii

Kobieta, prawdopodobnie partnerka jednej z ofiar leżącej na chodniku, płacze i krzyczy wzywając pomocy. Niestety, było już za późno: 

Nowe fakty ws. strzelaniny w Poznaniu. Świadkowie mówią o motywie sprawcy

Wstrząsające ujęcia ukazują strach, rozpacz i dezorientację osób będących w epicentrum zdarzenia. Odgłosy strzałów i krzyki przerażonych ludzi tworzą przyprawiają o ciarki.

Po wezwaniu służb ratunkowych na miejsce, policja zabezpieczyła teren i podjęła działania mające na celu zatrzymanie sprawcy. Służby medyczne natychmiast przystąpiły do udzielania pomocy ofiarom. Niestety, bezskutecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły